Berisha: Elton Çiço u vra sepse duhej vrarë…


Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar sot nga profili i tij në Facebook për vrasjen e mbrëmshme në zonën e Tiranës së Re, pranë Stadiumit “Selman Stermasi” në kryeqytet.

Ai thotë se, qeveria është një organizatë kriminale, ndërsa thekson se, sipas ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, “Elton Çiço u vra sepse duhej vrarë”.

Më poshtë reagimi i plotë i Berishës në Fb:

“Qeveri organizate kriminale!!

Saje qorri:

Elton Çiçon e vrane se duhej vrare, ishte trafikant, vrases etj etj. Prandaj dhe:

Vrasesin e nisem me pushim ne drejtim te paditur. Kurse hjeksin, pas terapise me psikolog do ta shperblejme jo ne por pala qe u hakmor! Qeveri organizate kriminale”.
ber