Benzema, 3 milionë euro për xhami

90E88720796CF619B394D4BDF9CB0520Njëri nga futbollistët më të mirë të Realit të Madridit dhe sulmuesi i parë i kombëtares së Francës, Karim Benzema ka dhënë donacion tre milionë euro për ndërtimin e xhamisë në Lion.

Edhe pse shquhet si ‘djalë i keq’, i cili ditë më parë i gjobit për shkak të ngasjes së shpejtë, Benzema është treguar edhe si person i përgjegjshëm dhe human. Francezi ka dhuruar gjysmën nga gjashtë milionët e paraparë për ndërtimin e xhamisë.

Këtë informacion e ka konfirmuar Edin Osmanoviq, boshnjaku i cili jeton dhe punën në Francë, transmeton avaz.ba.

Osmanoviq e njeh Benzeman derisa ai luante për Lyon, ish kampionin e Francës.