Bashkëshortja e këngëtarit Mehdin Përgjeqaj, Luljeta, për vite të tëra vazhdimisht ka pasur vëmendjen e medias. E në këtë pjesë, ajo ka…

Caucasian woman holding cup of coffee

Kjo pije e cila do t’ju bëhet shumë e dobishme dhe do t’ju ndihmojë që të përmirësoni dhe detoksifikoni organizmin tuaj.Do t’ju përmirësojë metabolizmin dhe do t’jua zgjidhë problemet me zorrën e trashë.

Përveç kësaj, do t’ju ndihmojë edhe në humbjen e peshës së tepërt trupore, shkruan Telegrafi.Përbërësi kryesor i kësaj pijeje është majdanozi i cili është i pasur me shumë cilësi shëruese siç janë:

– ndikon si diuretik natyralë, d.m.th.; nxjerr tepricën e ujit nga organizmi;

– ka shumë cilësi kundërinflamatore;

– ndikon si antioksidans;

– pengon krijimin dhe përhapjen e qelizave kancerogjene;

– ndihmon në gjendjet stresuese dhe të anksiozitetit;

– eliminon erën e keqe, duhet të përtypni fletë të kësaj bime;

– pastron gjakun;

– pengon infeksionet e fshikëzës urinare dhe të veshkave.

Përbërësit e nevojshëm: 1 limon, një grusht majdanoz, një lugë kanellë, një lugë e vogël uthull molle, 500 ml ujë,
Përgatitja: Qitni gjithë përbërësit në blender dhe bluani derisa të përftoni lëngun i cili do të pihet para se të flini gjumë.

Natyrisht, për rezultate pozitive duhet të ushqeheni shëndetshëm dhe të shëtitni.