Barcelona nuk e shet Messin

Shitja e Leo Messit nuk është pjesë e planeve të Barcelonës: lajmi jepet nga “El Mundo Deportivo”, që citon burime shumë të sigurta pranë klubit katalanas. Përkundrazi, Barça dëshiron të rinovojë me katër herë fituesin e “Topit të Artë” para Botërorit të Brazilit.

Jorge Messi, babai dhe menaxheri i Lionelit, ka nisur bisedimet me presidentin Bartomeu, me zv/presidentin Javier Faus dhe Shefin Ekzekutiv Antoni Rosich për një kontratë të re për yllin argjentinas.