Barcelona ka një lajm “shokues” për Realin


Barcelona kurrë nuk ka pësuar humbje në La Ligë kur Ivan Rakitic, Andres Iniesta dhe Sergio Busquets kanë luajtur si titullar.
Barcelona ka një arsye shtesë për të besuar në rezultat pozitiv në duelin e sotëm kundër Real Madridit.
Gjiganti katalan kurrë nuk ka pësuar humbje në La Ligë kur Ivan Rakitic, Andres Iniesta dhe Sergio Busquets kanë luajtur si titullar, ka bërë të ditur e përditshmja sportive madrilene “Marca”, përcjell “Lajmi.net”.
Treshja sonte do të barazojë shifrën prej 19 ndeshjeve të filluara si titullarë, që e barazon atë të edicionit të kaluar.
barca