Barcelona, faza e parë më e mirë në histori [VIDEO]

936585-15474918-640-360-330x185Barcelona fitoi mbrëmjen e së dielës me rezultatin 3-1 ndaj Malaga duke regjistruar kështu fazën e parë më të mirë në historinë e kampionatit spanjoll. 

Katalanasit shënuan tre gola me anë të Messi, Fabregas dhe Thiago Alcantara duke e shtuar diferencën me Real Madrid në +18 pikë dhe duke grumbulluar plot 55 pikë pas 19 ndeshjeve të para të kampionatit.