Babë e bir vrasin njëri-tjetrin në autostradë (Foto)


Një baba së bashku me djalin e tij kanë qëlluar për vdekje njëri0tjetrin në autostradë në veri të Turqisë.
Halil İbrahim Dabanoğlu, 62 vjeçar dhe Hasan Dabanoğlu, 45 vjet, nisën të diskutonin në autostradë në provincën e Detit të Zi Kastamonu, duke mos gjetur mirëkuptim.
Babai i cili arriti në skenë me traktor dhe djali i tij, i cili shkoi me makinë, raportohet se kanë shtirë në drejtim të njëri tjetrit me pistoleta, transmeton Express.
Njerëzit që udhëtonin në autostradë kanë lajmëruar policinë dhe të dy janë dërguar me urgjencë në spital.
Asnjëri prej tyre nuk ka shpëtuar derisa policia ka hapur hetimet lidhur me rastin
2