Babai i aktorit tek “I vetëm në shtëpi”: Nuk e konsideroj më djalin tim


Babai i sëmurë i aktorit Macaulay Culkin, i famshëm për rolin e tij kryesor në seritë “I vetëm në shtëpi”, tha se nuk ka ndërmend të pajtohet me të birin.

71-vjeçari, që ka pësuar së fundmi një goditje në tru, e sulmoi ashpër të birin, i cili u vendos në krah të mamasë, Patrica Brentrup në një betejë ligjore për kujdestarinë e tij në vitin 1995.

“Nuk e konsideroj më si djalin tim,” tha Kit Culkin për Daily Mail.

Edhe Kit ka qenë aktor.

Ndërkohë i biri, Macaulay mendohej se do ishte një yll i madh i kinamasë.

Por pas shkëlqimit në fëmijëri, karriera e tij nuk njohu rritje.

Ai ka pasur probleme me alkoolin dhe drogën.
oa