Azem Syla transferohet në burgun e Prishtinës (Video/Foto)


(I plotësuar)-Burime të Indeksonline kanë bërë të ditur se ish-deputeti i PDK-së Azem Syla sapo është transferuar në burgun e Prishtinës.
Kujtojmë se Gjykata Themelore në Prishtinë sot i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditë ish-deputetit Syla.
Ai akuzohet për tri vepra të rënda penale: Krim të organizuar, pastrim parash dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare.
Indeksonline i’u sjell pamje nga transferimi i Azem Sylës nga njësitet speciale të EULEX-it./Indeksonline/
aem