Autobusi bie në lum, 23 persona të vdekur


Të paktën 23 persona kanë vdekur dhe 32 të tjerë janë lënduar pasi një autobus ka rënë në lum në pjesën jug-perëndimore të Perus.
Raportohet se autobusi ishte duke udhëtuar natën dhe disa nga pasagjerët ishin duke udhëtuar për të votuar në zgjedhjet presidenciale që do të mbahet këtë të diele në Peru, shkruan BBC.

Peru është shtet që gjendet në pjesën e Amerikës Jugore, transmeton Express.
bus