Articles by LajmeOnline

Vendi më i ndyrë në qendër të Elbasanit, merret drogë e kryhet prostitucion

Kush do ta besonte, por është realitet. Në qendër të Elbasanit, pikërisht poshtë kullës së sahatit, në anë të portës së kalasë, gjendet vendi më i ndyrë në këtë qytet. Banorët shprehen se, natën, por edhe ditën, aty gjen përdorues të drogës, ndërkohë që vendi i errët shfrytëzohet edhe për prostitucion ashtu shpejt e shpejt. Shqetësimi ngrihet nga vetë qytetarët […]


Tragjedi në fushë, kush është tifozi që vdiq gjatë ndeshjes Skënderbeu-Partizani?

Një tifoz rreth të 60-ave ka ndërruar jetë ditën e sotme në stadiumin e Korçës, ku po luhej ndeshje Skënderbeu-Partizani. Burri mësohet se ka pësuar infarkt. Në vendngjarje ka mbërritur ambulanca, e cila ka shoqëruar personin në spital, ku edhe ka ndërruar jetë. Më poshtë gjeni disa prej momenteve të para të mbërritjes së ambulancës. Paraprakisht mësohet se viktima është […]


Dalin fotot e dhunës/ Shkelma në trup, çjerrje e të nxira në qafë infermieres

Janë publikuar fotot e dhunës ndaj infermieres së QSUT disa minuta më parë. Është mësuar se një qytetare ka dhunuar këtë të fundit në repartin e urgjencës së pediatrisë. Qytetarja ka qenë e shoqëruar nga familjarët e saj, ndërkohë që ng a fotot shihet se dhuna verbale ka përshkallëzuar në dhunë fizike ndaj infermieres. Ajo ka shenja dhune në qafë […]


“A je gay?”, përgjigja e Zogut të Tiranës do t’ju habisë komplet

Hermes Nikaj, i njohur me nofkën e tij si “Zogu i Tiranës”, ka folur për jetën e tij private në emisionin “Oktapod” moderuar nga Turjan Hyska.Kur ky i fundit e pyeti njëherë e mirë për orientimin e tij seksual, Zogu u shpreh i habitur nga pyetja dhe u përgjigj duke lëvizur nga vendi:Jo, larg qoftë!Ai u shprehet me përbuzje për […]Vjen në jetë fëmija i 20-të, njihuni me familjen më të madhe në Britani

Salsano Rrapi dhe partnerja e tij, Eriona Kakeli, dy vite më parë janë bërë prindër të një vajze, fryt i një dashurie të gjatë mes tyre. Por shumë shpejt çifti i aktorëve do të bëhen sërish prindër, por nuk dihet nëse do t’i bëjnë një motër apo vëlla vajzës së tyre të madhe. Erjona është fotografuar nga “Panorama” në një […]


Dhe doktorët e rekomandojnë: Masazhojeni kurrizin me këtë vaj dhe e gjithë dhimbja do zhduket

Ka shumë terapi fizike dhe proçedura mjeksore që mund të heqin dhimbje nga më të fortat, por ju gjithmonë mund të përdorni disa mjekime alternative. Lavanda është “mamaja” e vajrave esenciale, e cila kryen rolin e një sedativi, uljen e tensionit të lartë, si analgjezik me veprim anti-inflamator dhe ndihmon në procesin e epithelizimit të lëkurës më shpejtë dhe në […]“Lamtumirë” diell? Surprizat e motit këtë fundjavë, ja çfarë na pret

Jemi zyrtarisht në vjeshtë. Temperaturat kanë rënë ndjeshëm dhe duket se reshjet e shiut do të na shoqërojnë në këto ditë të fundit të shtatorit. Dita e sotme do të karakterizohet nga temperatura normale dhe moti do të jetë me diell, nga ora 9-18 pritet që temperaturat të jenë nga 17-20 gradë. Era pritet të fryj me 1-3m/s, ajo do […]


Vajza e Majlinda Bregut largohet nga Shqipëria, fjalët prekëse të politikanes

Pak ditë më parë përmes një postimi në rrjetet sociale, vajza e Majlinda Bregut njoftoi se po largohej nga Shqipëria drejt Belgjikës, aty ku thuhet se do të nisë studimet e larta. Duket se Majlinda ka filluar ta ndjejë mungesën e vajzës shumë shpejt, dhe këtë e ka treguar përmes një postimi pak më parë në Instagram. Ja si shprehet […]