Articles by AgnesaDjali nga Shkodra vendos 14 ndeshje skedinë, i kap të gjitha, por në fund pendohet

Si gjithmonë fundjava është momenti kur të apasionuarit e skedinave kanë shansin të qëllojnë në shenjë. Në redaksinë tonë vjen një biletë e çuditshme e një djaloshi shkodran. Ai vendosi 14 ndeshje skedinë duke i qëlluar të gjitha në kokë. Deri këtu nuk ka asgjë të keqe, por kur sheh se ka luajtur vetëm 50 lekë fillon dhimbja e kokës. […]


KUJDES! Nëse e shihni këtë pajisje, mos e fusni kartën në bankomat! (VIDEO)

Kjo është pajisja Skimmer Card, e cila iu bllokua bullgarit Victor Eftimov mesditën e të dielës në bankomatin e një banke të nivelit të dytë, në rrugën “Muhamet Gjollesha”. Siç shihet edhe me pamje, pajisja ka përafërsisht formën e bakomatit ku instalohet. Në pjesën e sipërme të saj vihet një kamera e vogël, që kopjon kodin ose pinin e kartës. […]


Lëvizja seksuale që të gjitha femrat e duan

Rreth 75 për qind e grave kanë raportuar se ose u nevojitet stimulim direkt gjatë aktit për ta arritur orgazmën ose e preferojnë stimulimin klitoral sepse i bën orgazmat e tyre të jenë më të mira. Ndërsa vetëm 18 për qind e grave kanë raportuar se u mjafton seksi vagjinal për ta arritur orgazmën, përderisa 9 për qind kanë thënë […]


I ranë flokët kur ishte 18 vjeç, do befasoheni pasi ta shihni se si duket ajo sot

Një vajzë 23-vjeçare ka surprizuar pjesën më të madhe të njerëzve me transformimin e saj, pasi ajo vuante nga sëmundja e alopecisë që shkakton rënien e flokëve. Por tashmë Anastasya Sidorova ka flokë aq të shëndetshëm dhe të gjatë, sa i kanë vënë nofkën “Rapunzeli i jetës reale”. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se modelja ruse vuante nga rënia e flokëve deri […]


Jeta e shthurur e pasanikëve të rinj të Tiranës, si i fshehin tufat me euro në “bishat luksoze”

Është përhapur në masë moda e reklamimit të pasurisë tek të rinjtë shqiptarë të cilët kanë në posedim një makinë luksoze apo tufa me euro.Videot dhe fotot janë nga më të ndryshmet, gjithashtu edhe krijimtaria për t’i reklamuar të mirat e tyre në rrjetet sociale si Instagrami.Konkurrenca vazhdon të bëhet gjithnjë e më e fortë, ndërkohë që shumica që i […]


Vrau të dashurën parukiere, ja sa vite burg u dënua lezhjani

27 vite burg është dënimi i dhënë nga Gjykata e Lezhës për Alfred Nikollin, 31-vjeçarin që në nëntor të vitit të kaluar vrau me armë Etleva Ndokën, në parukerinë e saj. Gjykata e dënoi Nikollin për vrasje me paramendim, ndërsa me një vit burg u dënua edhe Gjok Nikolli, me akuzën se ka përkrahur autorin e krimit. Etleva Ndoka kishte […]


Berat/ Tentoi të dhunojë kunatën, më pas u hodh nga kati i dytë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në qytetin e Beratit. Një 55-vjeçare, e identifikuar si V.P., ka dhunuar dhe goditur me mjet prerës kunatën e saj 52-vjeçare dhe më pas është vetëhedhur nga kati i dytë i shtëpisë së saj. Policia njofton se 55-vjeçarja ndodhet në Spitalin Traumës në Tiranë dhe është në gjendje të rëndë për […]


E rëndë/Dy nga trinjakët 5 muajsh vdesin në gjumë, shpëton vetëm i treti

Dy djem nga trenjakët kanë gjetur vdekjen në gjumë ndërsa dyshohet se janë mbytur nga monoksidi karbonit. Nëna e tyre Sarah Owens zbuloi se dy vogëlushët e saj pesë muajsh nuk po merrnin frymë kur i kontrolloi mëngjesin e së shtunës. Mjekët konfirmuan se Charlie dhe Noah kishin ndërruar jetë pasi i kishin dërguar me urgjencë në spital. Fatmirësisht djali […]