Atentatorit të Ibrahim Tatlises, 35 vjet burg

ibaAtentatori i këngëtarit të famshëm në Turqi, Ibrahim Tatlises, u dënua me 35 vjet burg të premten.

Tatl?ses, një këngëtar me kurd, jashtëzakonisht i famshëm në Turqi, Greqi dhe në Lindjen e Mesme, mrekullisht i shpëtoi sulmit me plumba në mars 2011, gjatë të cilit 11 plumba e qëlluan në trup, si dhe katër të tjerë në kokë, transmeton portali Titulli.

Ai iu nënshtrua një numri të operacioneve pas sulmit dhe është shëruar pothuajse plotësisht, megjithatë dora e tij e majtë mbetet e paralizuar./fishmedia