Arsenali me yje, sigurt drejt Top 4

Topçinjët kanë arritur të rrëmbejnë një fitore të madhe nga Hull City si mysafire , në kuadër të javës së 35-të të Premier Ligës Angleze.
Pas rikthimit të yjeve në skuadër nga lëndimi Arsenali ia mbushi portën Hullit duke filluar me golin e Ramsey në minutën e 31 për 0:1 , pasta golin e dytë e shënoi Lukas Podolski në minutën e 45 për 0:2 si dhe rezultatin përfundimtar e vulosi i njëjti lojtar pra gjermani Podolski në minutën e 54 për 0:3.
Me këtë fitore Arsenali ka grumbulluar 70 pikë ku renditet në pozitën e katërt duke i rritur gjasat për pjesëmarrjë në Ligën e Kampionëve.