Arrihet marrveshja, Behrami te Hamburgu

Napoli dhe Hamburgu kanë arritur marrëveshje sot vonë për transferimin e Valon Behramit në Gjermani.
Valon Behrami në stinorin e ri do të jetë pjesë e Hamburgut në Bundesligën gjermane.

Mesfushori kosovar ka arritur marrëveshje me skuadrën e Hamburgut.

Krerët e kësaj të fundit sot ishin në Napoli për ta kompletuar transferimin, teksa Valoni nesër pritet t’i kryer testet mjekësore dhe të nënshkruaj kontratë, njofton eksperti i transferimeve, Gianluca Di Marzio.