Arrestohet 49 vjeçari nga Poroji, akuzohet për “shitje të lëndëve narkotike”

Dje pasdite rreth orës 17 e 30 minuta në rrugën rajonale Tetovë-Jazhincë, arrestohet 49-vjeçari I.I. nga fshati Poroj, i dënuar me 10 vjet e 6 muaj burg për “prodhim të paautorizuar dhe shitjen e lëndëve narkotike”, njofton SPB-Tetovë.
Pas arrestimit, me realizimin e urdhrit nga gjykatësi, personi i I.I. për të cilin kishte urdhër arresti, është dorëzuar në burgun e “Idrizovës” për mbajtën e dënimit./TetovaSot/

11