Arrestohen 3 gazetarë të Gazetës Express në Maqedoni


Tre gazetarë të Gazetës Express, Artan Haraqija, Halil Halili dhe Ilir Ajdini janë arrestuar sot nga policia maqedonase pa ndonjë arsye.

Ata janë prangosur nga autoritetet maqedonase vetëm pse kanë xhiruar para ndërtesës së Parlamentit të Maqedonisë.

Ndërkohë Kryeredaktor i Gazetës Express dhe autori i emisionit Zona Express, Leonard Kerquki, nuk po lejohet t’i afrohet stacionit policor ku po mbahen gazetarët.
arb