Armë dhe makina të blinduara, ja si ruhet Emiljano Shullazi (Foto)


Në rrjetet sociale qarkullojnë foto të disa të rinjve, të cilët qarkullojnë në kryeqytet me makina luksoze dhe të armatosur.

Ata dyshohen se janë mbështetës ose “rojtarët” e Emiljano Shullazit i arrestuar tre ditë më parë për gjobëvënie.

Boldnews.al ka mundur të sigurojë disa nga këto foto ku të rinjtë shfaqen me armë të ndryshme duke lëvizur me makina luksoze e të bliduara.

Në foton më poshtë do të shikoni makinën e bardhë të blinduar të Emiliano Shullazit që është pas makinës së këtij të riu të armatosur.

Nga ana tjetër, policia ka identifikuar disa prej këtyre personave, të cilët po mbahen në vëzhgim.

Më poshtë do të gjeni disa foto ku ilustrojnë mësë miri prezencën e të rinjve që qarkullojnë lirshëm të armatosur në Tiranë duke filluar që nga pistoleta

e deri tek automatikët.
a1