“Alo, Mister, do vonohem pak”, publikohet telefonata që përjashtoi Cikalleshin. Ja biseda

Mësohet se pak orë para se trajneri i ri i Kombëtares, Kristian Panuçi, të dilte në konferencë shtypi për të komentuar listën e lojtarëve të grumbulluar në prag të ndeshjes me Lihtenshtjenin, ka marrë një telefonatë nga sulmuesi Sokol Cikalleshi.

JA BISEDA

“Mister, kam ndryshuar planin. Të lutem, do të vonohem pak, sepse
jam në bisedime me një klub këtu në Turqi dhe më duhet të firmos
patjetër sot (dje). Më mirëkupto, thjesht do të vij pak më vonë se
orari i caktuar në grumbullim”, mësohet se i ka thënë Cikalleshi
trajnerit kuqezi.

Ky i fundit menjëherë e ka refuzuar këtë kërkesë të sulmuesit,
i cili firmosi dje me klubin e Superligës turke, Osmanlispor.
“Jo, ti nuk mund të vonohesh. Kemi lënë një orar për grumbullimin dhe të gjithë

duhet të jenë në hotel. Nuk bëj përjashtim për asnjë lojtar. Nëse e shkel unë i pari këtë rregull që kam vendosur, atëherë do të ketë raste, që ashtu si ju, do të
veprojnë edhe lojtarë të tjerë. Nuk mund të vonohesh në grumbullim,
besoj më kuptove qartë”, i ka bërë të ditur Panuçi lojtarit 27-vjeçar, raporton “Panorama”.