Aktualitete

“Do bëj lek me ty, do të të çoj prostitutë në Maltë”, e përdhunuara 12-vjeçe tregon tmerrin

Emisioni “Fiks Fare” ka denoncuar mbrëmjen e së premtes disa institucione të drejtësisë, arsimore dhe lokale, të cilat kanë lënë në mëshirë të fatit një vajzë të abuzuar seksualisht në moshën 12-vjeçare. Vajza, sot 16-vjeçare, ka treguar të gjithë ngjarjen e vitit 2014. Ajo ka akuzuar organet e drejtësisë se nuk i dhanë dënimin e merituar personit që e lëndoi. […]


Nëse bën këto 10 veprime me ju, dijeni se ka filluar t’ju tradhtojë

Një marrëdhënie është një gjë e komplikuar dhe e brishtë, sidomos mes 2 njerëzve që janë të dashuruar. Nuk është gjithmonë e mundur të ruash një marrëdhënien siç ishte në vitet e hershme të njohjes. Kur ndjenjat janë zhdukur, mund të fillojnë gënjeshtrat dhe tradhtitë. Ja disa shenja të cilat ju ndihmojnë të kuptoni kur partneri nis t’ju tradhtojë: Ata […]


MË THUAJ SI SHTRËNGON DORËN, TË TË THEM SE KUSH JE

Mënyra se si shtrëngojmë dorën tregon më shumë se fjalët sepse është instiktive dhe, si të gjitha gjërat instiktive, është e sinqertë. 1. Ky shtrëngim, me kyçet e gishtërinjve të drejtuara lart, tregon indiferencë, por është edhe simptomë e një shëndeti jo të mirë. Bëhet fjalë për një njeri që ka një karakter të paqëndrueshëm. 2. Dora e hapur mirë, […]
I hipi të dashurit sipër, detaji i këtyre fotove pushtoi internetin

Një çift të rinjsh të cilët kanë preferuar të mbeten anonim, kanë realizuar një set fotografik që në vetëm pak orë pas publikimit online, është bërë viral. Në foto shihet një vajzë mbi peshë e cila qëndron gjysmë e zhveshur mbi të dashurin e saj. Këto foto nuk u realizuan rastësisht, por me një ide të qartë nga çifti britanik. […]Vjen në jetë fëmija i 20-të, njihuni me familjen më të madhe në Britani

Salsano Rrapi dhe partnerja e tij, Eriona Kakeli, dy vite më parë janë bërë prindër të një vajze, fryt i një dashurie të gjatë mes tyre. Por shumë shpejt çifti i aktorëve do të bëhen sërish prindër, por nuk dihet nëse do t’i bëjnë një motër apo vëlla vajzës së tyre të madhe. Erjona është fotografuar nga “Panorama” në një […]Dhe doktorët e rekomandojnë: Masazhojeni kurrizin me këtë vaj dhe e gjithë dhimbja do zhduket

Ka shumë terapi fizike dhe proçedura mjeksore që mund të heqin dhimbje nga më të fortat, por ju gjithmonë mund të përdorni disa mjekime alternative. Lavanda është “mamaja” e vajrave esenciale, e cila kryen rolin e një sedativi, uljen e tensionit të lartë, si analgjezik me veprim anti-inflamator dhe ndihmon në procesin e epithelizimit të lëkurës më shpejtë dhe në […]