Aktualitete

E përdhunuan me bishtin e fshesës dhe ia nxorën çdo gjë live, s’do ta besoni si u dënuan agresorët (FOTO)

Një vajzë e re, e cila është sulmuar seksualisht me bishtin e fshesës teksa flinte e qetë në shtëpinë e saj dhe gjithçka është treguar live përmes një videoje në Snapchat, ka humbur të gjitha shpresat tek drejtësia, pasi abuzuesi i saj u dënua me vetëm 12 muaj burg. 19 ­vjeçarja Tracie Aldridge u poshtërua nga Jordan Binnie dhe të […]


Dalin pamjet/ Xhensila hutohet keq dhe ngel pa fjalë nga surpriza që i bëjnë

Xhensila Myrtezaj festën e saj të beqarisë e festoi në një skaf të zbukuruar plot me tullumbace e lule, nën shoqërinë e motrës, kunatës dhe shoqeve të saj më të mira.Në këtë festë ishte prezent edhe një balerin, i cili i ka argëtuar vajzat dhe e ka bërë festën edhe më interesante. Por jeni kuriozë të dini se si ia […]
‘Dance with me’ kthehet në spektakël +18, Alketa Vejsiut i del situata nga kontrolli

Mbrëmjen e sotme në spektaklin “Dance With me Me” ka qenë plot surpriza. Këngëtarja Rovena Stefa me Meritonin kanë kërcyer nën ritmet e një kënge mjaft romantike franceze. Nuk mënguan fërkimet dhe afrimitetet gjatë kërcimit të tyre teksa në sfond dëgjoheshin ‘rrënkimet plot afsh’ të këngëtares franceze. Pas përfundimit të performancës në sallë kanë shpërthyer të qeshurat. Ai që nuk […]


Paralajmërohen të gjithë prindërit që mbajnë Samsung, largojeni menjëherë nga fëmijët

Një vajzë 7-vjeçare ka marrë plagë të tmerrshme në këmbën e majtë, pasi smartphone-i që përdorte i shpërtheu në xhep. Ariana Aitzhan po luante në kopësht në kryeqytetin Astana të Kazakistanit, kur prindërit e saj e dëgjuan të ulërinte. Ata vrapuan jashtë për të parë se çfarë kishte ndodhur dhe mësuan prej shokëve të vajzës s ëtyre se telefoni i […]


Rusja ‘Kim Kardashian 2’ reklamon linjën e saj të kostumeve të plazhit, ‘thyen’ rrjetin (Foto)

Famën e gjeti përmes rrjeteve sociale, sidomos nga Instagrami ku qindra-mijëra ndjekës të saj i vunë nofkën “Kim Kardashian rus” E tani, Anastasia Kvitko kërkon që të kapërcejë nga fama e rrjeteve sociale në atë reale. Modelja ruse ka zgjedhur pikërisht javën e modës në Nju Jork për të publikuar linjën e vet të kostumeve të plazhit për femra. Vetë […]


Mijëra euro të hedhura në tualete

Prokurorët zviceranë po përpiqen të zbulojnë arsyen përse me mijëra euro janë hedhur në disa tualete në Gjenevë. Bankënotat 500 euroshe u gjetën të copëtuara në banjat e degës së bankës UBS dhe tre restorante aty pranë. Zhbllokimi i tyre dhe tubave përreth mësohet të ketë kushtuar me mijëra franga. Kartëmonedhat euro të kësaj vlere pritet të tërhiqen nga tregu […]


Rrugët e qytetit të Elbasanit, kanë rikrijuar Diogjenin – filozofin e famshëm të Greqisë së vjetër

Çdo ditë, në çdo cep të qyteteve shohim njerëz me të cilët jeta është treguar shumë e padrejtë dhe njerëz të cilët kanë mbetur larg kujdesit e vëmendjes së shoqërisë.Në rrugët e qyteteve shohim njerëz të cilët kërkojnë lëmoshë, njerëz të cilët kërkojnë para për familijarët e sëmurë, të tillë që kërkojnë ndihmë për një kulm mbi kokë e raste […]


E papritur/ Uragani “Maria” jashtëzakonisht i rrezikshëm, po vjen më fuqishëm se kurrë

Fuqia e uraganit “Maria” ka kaluar në një kategori “jashtëzakonisht të rrezikshme”, më saktësishtë në kategorinë e nivelit të katërt të stuhive, thonë parashikuesit amerikanë të motit. Ky uragan sipas tyre është nisur drejt Ishujve Leeward në Karaibe. BBC shkruan se ky uragan pritet të godasë këtë zonë të hënën në mesnatë, sipas orës lokale. “Maria” është duke lëvizur përafërsisht […]