Aktualitete


Djaloshi 32 vjeçar, gjendet i varur në litar

Sektori për punë të brendshme në Tetovë informon se sot është gjetur trupi i pajetë i një 32 vjeçari rrugës për në Kalanë e Tetovës, në një shtëpizë të vjetër vikendi. “Sot rreth orës 8.40 në mëngjes na lajmëruan qytetarët […]Gjendet trupi i pajetë i një personi

Ditën e sotme në Kavajë është gjetur trupi i pajetë i një personi. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se viktima, ende i paidentifikuar, është i seksit mashkull, rreth 30 vjeç dhe është gjetur në breg të detit, në plazhin […]


Aksidentet në trafik, mbi 1.2 milionë të vdekur në botë

Një studim i ri krahason masat e sigurisë në rrugët e mbarë botës nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Sipas kësaj organizate, në aksidente të komunikacionit humbën jetën 1.24 milionë njerëz gjatë vitit 2010. Për t’i bërë rrugët më të sigurta, […]


Policia sekuestron tetë vetura të auto salloneve

Prishtinë 16 mars – Më 14 mars 2013, njësiti i Auto Krimeve, i cili bashkëvepron në kuadër të Drejtorisë për Hetimin e Krimit të Organizuar, në bashkëpunim me Auto Krimet rajonale dhe Doganën e Kosovës, ka ndërmarr një operacion për […]


Nazmi Mustafi sërish në paraburgim!

Prishtinë, 16 mars – Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Nazmi Mustafi, i cili ngarkohet për veprën penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare pas vendimit të Gjykatës së Apelit për miratimin e ankesës së prokurorit, sërish e ka kaluar natën […]


Policia sekuestrohen tetë vetura pranga të dyshuarëve

Me datë 14 mars 2013, njësiti i Auto Krimeve i cili bashkëvepron në kuadër të Drejtorisë për Hetimin e Krimit të Organizuar, në bashkëpunim me Auto Krimet rajonale dhe Doganën e Kosovës, ka ndërmarr një operacion për kontrollimin e auto […]


Rrahje mes shqiptarëve në Kumanovë, dy veta në rrezik

Rrahje e përgjakur ndërmjet kumanovarëve Bejtin S. (20), Ramadan M. (16), Shukri I. (22), Riad S. dhe Abdylaziz J., ka ndodhur mbrëmë para shkollës ekonomike në Bedinjë. Të rinjtë kumanovarë kanë filluar konfrontimin verbal, por pak kohë më vonë kanë […]


Në BE 75 mijë shqiptarë të padëshiruar

Tiranë, 16 mars – 75 mijë shqiptarë janë persona të padëshiruar për vendet e Bashkimit Europian, për shkak të veprimtarisë së tyre të paligjshme ose shkeljes së rregullave të lëvizjes. Shifra raportohet nga Drejtori i Kufirit dhe Migracionit, Pëllumb Nako, […]