Aktualitete

7500 euro për të bërë gjokset/ Si “ia futi” mjeku turk vajzës shqiptare dhe e la në buzë të varrit

Dëshira për të rritur gjoksin e për të zvogëluar perimetrin e barkut i ka kushtuar rëndë një vajze shqiptare, e cila zgjodhi disa vite më parë një klinikë private në Tiranë me mjek turk për të bërë ndërhyrjen. Më një vit burg është dënuar mjeku turk Hakan G. nga gjykata e Tiranës nën akuzën e mjekimit të pakujdesshëm, për operacionin […]

Read More

Prodhohet kartmonedha 0 euro, ja çfarë do të mund të blini me të

Gjermania nxori një seri të re banknotash me një vlerë prej 0 eurosh. Pëlqimin për këtë e ka dhënë Banka Qendrore Evropiane dhe kartëmonedhat do të shiten si suvenire. Me një vlerë prej 0 euro, kartëmonedha nuk ka vlerë dhe nuk mund të përdoret për tregti. Megjithatë, kartëmonedhat shtypen në të njëjtën letër si të gjitha banknotat tjera me masat […]
Letrat e lagura nuk do i përdorni më pasi të mësoni efektet e tyre negative

Të gjithë i përdorin letrat e lagura dhe ka persona që i kanë pjesë të pandashme të përditshmërisë së tyre, pasi i cilësojnë si një mjet mjaft i rëndësishëm për higjenën. Megjithatë shpesh askush nuk e di se nga çfarë kompanie prodhohen apo çfarë përmbajnë letrat e lagura, aq më pak rreziqet e tyre. Shumica e prodhimeve të letrave të […]


Nësë dëshironi të zhdukni çdo shenjë të trupit në 2 javë, përdorni vetëm këtë krem

Shumë njerëz kanë shenja në trup, të cilat ndonjëherë ndikojnë edhe në vetëbesimin e tyre për shkak se mund t’i kenë në vende të dukshme. Përpjekja për t’i eliminuar me produkte dhe metoda të kushtueshme, mbetet shpesh e pamundur për shkak të gjendjes ekonomike. Për më tepër edhe sepse në një pjesë të madhe nuk janë efektive. Lajmi i mirë […]


Horoskopi ditor, 28 qershor 2017

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 28 qershor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi E mërkura do ju gjejë të ezauruar, por të shpërblyer prej rezultateve që keni marrë nga puna juaj. Për këtë arsye do mund të pushoni plotësisht […]Shkencëtarët: Mos hiqni dorë kurrë nga një femër që ka këto cilësi!

Mos e lini kurrë të shkojë që fëmër që ka këto karakteristika dhe nëse nuk na besoni ne, atëherë besojuni shkencëtarëve. Ato kanë studiuar çiftet dhe karakteristikat e secilës palë që i bëjnë unikë dhe nuk i gjeni lehtë në ditët e sotme. Sipas tyre nëse bashkëshortja, e dashura apo një person që jeni duke njohur së fundmi ka këto […]


“Baca Sali, më quajtët ‘ndrikull’! Gëzuar humbjen dhe merreni me relaks”

Arbana Xharra, i është rikthyer debatit me ish-kryeministrin Sali Berisha, lidhur me rezultatin e PD në zgjedhjet e 25 qershorit. Xharra ne nje postim ne profilin e saj ne rrjetet sociale i shkruan Berishës “Gëzuar humbjen”. Statusi i plotë: Baca Sali – se kështu ju drejtohemi më të moshuarve ne këndej Drinit – më quajtët ndrikull, kur ju kritikova se […]