Aksidentohet për vdekje serbi nga Budrika e Gjilanit

f1_10budrika1362918599Në rrugën “Avdullah Tahiri” në Gjilan ka ndodhur  një aksident trafiku me pasoja fatale. Aksidenti është shkaktuar nga përplasja e  dy veturave civile ku përveç dëmeve materiale ka vdekur një person , një serb nga Budrika e Gjilanit dhe një  shqiptar ka pësuar lëndime trupore, ka njoftuar Policia e Kosovës. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar kurse me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion.

Sipas burimeve të rajonipressit viktima është Zharko Vasiq (1968) nga Budrika e Gjilanit.