Aksident në Elbasan, 2 të plagosur

  Aksident

  Foto Ilustrim

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në afërsi të Elbasanit, në vendin e njohur si mbikalimi i Xibrakës.

  Sipas të dhënave paraprake nga aksidenti kanë mbetur të dëmtuara dy gra të cilat udhëtonin në një mjet.

  Mësohet se shkak për aksidentin ka qenë humbja e kontrollit, e cila ka bërë që makina të aksidentohet.

  Dy të lënduarat janë dërguar në spital, ku po marrin dhe ndihmën mjekësore. Ndërkohë policia në vendngjarje po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.