Ajo “i jep duart” pasi mbaron pushimet, djali e bën të pendohet për gjithë jetën: Unë jam…

Një histori dashurie e nisur në rrjetet sociale dhe e përfunduar keq, me mbarimin e sezonit veror. Kjo i ka ndodhur një djali të ri në moshë, i cili është njohur me një vajzë dhe pas disa muajsh, ajo “i ka dhënë duart” pa arsye.

Për të marrë hak, djali i ka punuar një rreng që asaj nuk ia priste mendja kurrë. Duke mos e pranuar ndarjen e duke dashur të marrë hak, ai i shkruan se është i prekur nga hepatiti dhe SIDA e se ndoshta e ka infektuar edhe atë.

Për ta bërë më të besueshme historinë, djali i tregon edhe se ilaçet për të kuruar sëmundjen e tij i merr në spital. Reagimi i vajzës është shpërthyes, për të vënë duart në kokë.

Megjithatë, e gjithë kjo është vetëm një lojë dhe ai e sqaron vetë situatën si më poshtë, ndërsa në galeri gjeni edhe bisedën mes dy të rinjve.

Nuk pyes për paragjykimet por thjesht të vë në pah mizoritetin e këtyre femrave. Dua të ndaj me ju një histori sa të brishtë, aq dhe të bukur, sa të bukur aq dhe mizore, sa mizore aq dhe e pa kuptimtë. Historia lindi diku nga fundi janarit me një vajzë. Shkoi shumë gjatë. Nuk kishin të mbaruar mesazhet. Arriti kulmin. Diku te 82 mijë sms veç Skype der në 2 të mëngjesit e telefonata pa fund. Kaluam dhe pushimet bashkë me të në jug të Shqipërisë dhe mbas tyre më thotë që gjithçka mbaroi mes nesh. U inatosa se ishte pa arsye, pa shkak dhe vendosa ti bëja një rreng që po e ndaj me ju. E meriton këtë dhe si ndjekëse e faqes tuaj ajo do marrë vesh që e gjitha ishte një loje sepse nuk jam i sëmurë, thjesht nga inati i bëra këtë. O SHTAZË ËSHTË E GJITHA NJË LOJË.
Uroj ta postoni sa më shpejtë se kush e di se çfarë bën ajo. S’kam qejf të bëj burg për të. Xh.A.