A vuan partneri juaj nga fryma e keqe dhe ju nuk dini si t’ja thoni? Mos u mërzisni, thjesht jepini të pijë këtë!

Fryma e keqe mund të jetë shumë e vështirë për t’u eliminuar. Ka shumë produkte që ekzistojnë në treg që premtojnë të ndihmojnë, por ato mund të jenë mjaft të shtrenjta në përgjithësi dhe gjithashtu janë plot me produkte kimike.

Pra, këtu, ne do të ju paraqesim një ilaç natyral që do t’ju ndihmojë të shkatërroni frymën e keqe një herë e përgjithmonë!

Përbërësit:

2 limona
1 gotë ujë të vakët
Gjysma e një luge gjelle kanelle
1 lugë çaji bikarbonati
1 lugë çaji mjaltë
Përgatitja:

Shto lëng limoni së bashku me kanellën dhe mjaltin në një shishe së bashku me bikarbonat.Më pas, shtoni një gotë me ujë të vakët dhe shkundeni mirë. Përdorni 1 ose 2 lugë gjelle nga ky ilaç natyral për të bërë gargarë me të dhe pështyheni pas disa minutash.

Kanella eliminon bakteret që shkaktojnë frymëmarrje të keqe. Mjalti ka veti antibakteriale dhe bikarbonati ju ndihmon të zbardhni dhëmbët tuaj. Si përfundim ajo aromë e keqe do zhduket qoftë nga goja juaj qoftë nga e partnerit.shije.al