“A ja bëni hallall?”, futbollisti turk nuk i mban dot lotët (VIDEO)


Sot, kur do festonte 33-vjetorin e lindjes, futbollisti i famshem turkUmut Bulut, i dha lamtumiren e fundit babait te tij, Kemal Bulut, i cili u vra në sulmin terrorist në Ankara
Namazi i xhenazese u fal ne vendlindjen e futbollistit te famshem te Galatasaray, Kayseri, ndersa moren pjese edhe emra te tjere te njohur te futbollit turk si Fatih Terim apo Selcuk Inan, raporton Portali Albeu.
Ne momentin kur imami i xhamise perseriti tre here pyetjen “A ja beni hallall?”,futbollisti nuk mundi ti mbante dot lotet.
Kemal Bulut u percoll per ne banesen e fundit i mbuluar me flamurin e Turqise dhe Galatasarayit.
s