4 plumba dhe i vdekur në vend, motra qan 17-vjeçarin: Kujt iu thanë ato duar që të morën?

Identifikohet djali që u vra sot në Prishtinë me 4 plumba. Ai është 17-vjeçari Aulon Zeka, i cili humbi jetën pasi u qëllua në afërsi të një shkolle në kryeqytetin e Kosovës.

Ndërsa ende nuk dihen arsyet e këtij ekzekutimi të ngelur enigmë dhe kur nuk kemi asnjë version zyrtar nga ana e policisë, reagimi i parë për këtë vdekje të rëndë ka ardhur nga motra e Aulonit, Monika Zeka.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Monika vajton të vëllanë me fjalë prekëse.

Spo di as qysh mi ja nis as qka me thon more vllau jem kujna ju kan tha ato dur e tkan marr kaq heret jau thaft zoti durt breeeee. Allahu tpast qu nxhenet zemra jem”, – shkruan Monika.