3 të vdekur e 2 të plagosur në plazhin e Vlorës

VIKTIMAT NË PLAZHIN E VLORËS JANË NGA SHQIPËRIA

(E plotësuar) Pranë autorit të krimit gjendej automjeti dhe menjëherë më pas është larguar me shpejtësi në drejtim të panjohur.

Sipas hetimeve të para, dyshohet se autori i krimit ishte një djalë i moshës rreth 25 vjeç, i veshur me pantallona të shkrutra, dhe me flokë të shkurtër. Ai ka hapur zjarr dhe më tej është larguar nga vendi i krimit, raporton noa.
policia lokale thote se është duke kërkuar një automjet të llojit fuoristradë me targa të huaja.

Tre të vrarë dhe një i plagosur – ky është raporti më i fundit që vjen nga Vlora. Sipas të dhënave paraprake për “A1Report!”, vrasjet kanë ndodhur në zonën e kalasë, në aksin e Ujit të Ftohtë, në Radhimë. Vrasjet janë kryer me armë zjarri kallashnikov.

Sipas korrespodentit Armand Xhelili nga Vlora, “ka pasur të shtëna me armë. Bëhet fjalë për një makinë që ka kaluar në zonën e plazhit dhe prej saj është qëlluar me armë zjarri, duke vrare dy vetë, ndërmjet tyre një grua dhe plagosur një person tjetër. Nga policia nuk ka ende të dhëna për viktimat dhe shkaqet e zjarrit. Të vrarët janë dërguar në morgun e qytetit.

Policia ka shkuar në vendngjarje për të zbardhur identitetin e viktimave, shkakun e vrasjes dhe autorët. Autorët janë larguar me shpejtësi nga vendngjarja.