September 2017

Bulqizë/ Makina hedh në ajër të riun me motor, më pas përplaset me karburantin

Aksidentet nga pakujdesia dhe mosrespektimi i sinjalistikave rrugore janë shtuar shumë në vendin tonë.Një ngjarje “si në filma” është shënuar vetëm dy ditë më parë pranë një karburanti në Fushë – Bulqizë.Teksa një i ri kalon rrugën dhe tenton të kthehet sërish pas me motorin e tij, në një moment “mbin nga hiçi” një mjet i cili e merr përpara […]


Tragjike në Greqi/ Dy shqiptarë babë e bir humbin jetën në aksident

Një aksident i ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm ka lënë të vdekur tre persona, dy prej të cilëve shqiptarë.Aksidenti ndodhi në qendër të Selanikut në rrugën Triti Septemvriu.Sipas asaj që thonë mediat greke, një makinë e cila drejtohej nga një turist gjerman u përplas me dy motore dhe për pasojë ndodhi aksidenti.Viktimat janë një 51-vjeçar dhe një […]


Rasheli pranë Ermalit me test shtatzënie, fotoja që do të “çmendë” Amin

Ermal Mamaqi njihet për ironinë e tij ndaj figurave publike dhe shpesh poston gjëra nga më të ndryshmet në rrjetet sociale. Mirëpo, ndonjëherë ndodh që të bëhesh dhe ti pjesë e këtyre “provokimeve” dhe siç duket Ermali ka rënë pre e tyre. Fotoja që ai publikoi me Amin duke njoftuar se po vinte fëmija e dytë ka “thyer” butonin e […]


“O ma sa herë bën marrëdhënie ti me babin?”, histria e këtij djali 12-vjeçar po thyen rrjetin

Fëmijët kanë aftësi të mbinatyrshme për të bërë pyetje, për të cilat është e pamundur të gjesh një përgjigje. Zakonisht pyetjet më të zakonshme janë “Përse qielli është i kaltër?”, “Çfarë do ndodhë me ne, pasi të vdesim?”. Por pyetja e një djali 12- vjeçar ka kaluar çdo lloj limiti. Historia është treguar nga nëna e djalit për “The Mirror”. […]“Vetë stafi na foli për minj”, dëshmitë rrëqethëse të helmuarve në restorantin e Golemit

Qytetarët shqiptarë nga Kosova që u helmuan nga ushqimet në Golem fatmirësisht janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën.Por, dëshmi rrëqethëse kanë dhënë zyrtarët nga komuna e Rahovecit nga reparti investigativ lidhur me këtë rast dhe restorantin që shkaktoi helmimin masiv.Ata thonë se në depozitat e uijit kishte edhe minj, fjalë këto që qarkullonin nga vetë stafi i shërbimit të […]


Kjo është Riga Gosalci e involvuara në vrasjen e 16 vjeçarit Aulon Zeka

Kjo është Riga Gosalci e involvuara në vrasjen e 16 vjeçarit Aulon Zeka. Riga Gosalci është vajza e një pjestari të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës. Ajo është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar Guxim Hadrin, poashtu I arrestuar nën dyshimin se ka kryer vrasjen e Aulon Zekës, shkruan Botapress. Vrajsa e Aulon Zekës ka zgjuar indinjate dhe ka …


Vjen shiu! Ky është parashikimi për ditën e nesërme

Pjesa më e madhe e vendit, gjatë ditës së nesërme, paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta deri pas mesditës kur vranësirat tërhiqen drejt zonave malore duke lënë ultësirën perëndimore kryesisht me kthjellime. Sipas Meteoalb: Pasditja zhvendos vranësirat edhe nga zonat malore duke bërë që vendi të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare deri pranë mesnatës kur pritet fuqizim i …Jeni kurioz? Zbulo cili ka qenë emri më popullor në vitin tënd të lindjes

Në çdo 2-3 vjet, një emër është më në modë dhe përhapet aq shumë saqë bëhet edhe emri më popullor i një viti të caktuar. Disa prej emrave që lindin vazhdojnë t’i rezistojnë kohës më shumë se të tjerët dhe zgjasin gati një dekadë, ose edhe më shumë, ndërsa të tjerët mbajnë një prej 365 ditëve para se të eliminohen …