August 2017


“Si rri me atë obez të shëmtuar?” Përgjigjia e vajzës i lë të gjithë pa fjalë (Foto)

Christopher Glenn Reed dhe Ashley Stevens janë dy të rinj të fejuar që jetojnë në Xhorxhia, SHBA. Ajo është një vajzë e bukur, ndërsa Christopher është një djalë mbipeshë. Pas publikimit në rrjetet sociale të një fotoje të shkrepur në martesën e një çifti miqsh, ku Ashley kishte kapur buqetën me lule, në “Facebook” shpërthyen komentet fyese për Christopher. “Si …


Diçka nuk shkon në këtë foto

Është një foto familjare, por nëse e shikoni me vëmendje fshihet diçka e tmerrshme. Me sy të lirë shihen prindërit që pozojnë me vajzën e tyre dhe qenin e familjes. Ai që ka një shqetësim duket se është babai, që sheh poshtë pasi vëren diçka te këmbët.Në momentin e fotos një gjarpër po e sulmon gruan te dora. Për fat […]


Kjo shenjë e bardhë tek thoni nuk është kot, tregon shumë për shëndetin

Njollat e bardha në thonjtë tonë janë shumë të rëndësishme jo vetëm për thonjtë, por edhe për shëndetin tonë. Ndërkohë që disa, njollat në gisht i lidhin me fatin që ka njeriu në jetë, në fakt ato më së shumti kanë të bëjnë me shëndetin e njeriut. Ja shpjegimet që jepen për këto njolla në gisht: 1. Mungesa e njollës […]


Zhysni këmbët tuaja në këtë ujë dhe shikoni si myku i thonjve do të zhduket menjëherë. Mjekët thonë se kjo është e mahnitshme

Onikomi ose infeksioni fungal i thonjve është ndryshimi më i zakonshëm dhe përgjegjës për 50 përqind të infeksioneve të thonjve. Ajo që shkakton shfaqjen e mykut te thonjtë lidhet me një mjedis të lagësht dhe të ngrohtë. Kërpudhat ushqehen me keratinë, e cila është proteina kryesore në flokë dhe lëkurë. Por, nëse keni një problem të tillë nuk duhet të […]


Një çaj për të rritur kujtesën, zvogëluar stresin, bën që pagjumësia të zhduket, siguron energji, përmirëson qarkullimin dhe nervat

Çaji Jasmine ka kohë që përdoret në Kinë që nga antikiteti. Ajo ka vetitë qetësuese që favorizojnë rimëkëmbjen e shumë pabarazive emocionale që shqetësojnë mendjen. Është efektive në luftimin e pagjumësisë dhe vepron si një qetësues natyror duke reduktuar stresin dhe duke përmirësuar gjendjen shpirtërore. Është nxitës sepse stimulon organet seksuale femërore duke shmangur dhimbjet menstruale. Aktivizon qarkullimin e gjakut […]


50 mënyra të pabesueshme për ta përdorur vazelinën në më pak se 2 minuta

Vazelina është jashtëzakonisht e dobishme për lëkurën, të gjithë e dimë këtë, apo jo? E pra, kjo është arsyeja kryesore pse sot, në këtë artikull, do të tregojmë 50 gjëra të pabesueshme që mund të bëni me këtë përbërës të mahnitshëm, të cilat ndoshta nuk i keni dëgjuar kurrë! Së pari duhet të dini se vazelina është një produkt super […]


Ronaldo del video-live në Instagram, komenti i shqiptarit do ju bëjë të mbani barkun me dorë

Disa çaste më parë ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo doli në një video live në Instagram dhe natyrisht që nuk mund të mungonin edhe shikuesit shqiptarë. Komentet nga shqiptarët kanë qenë të shumta, por midis tyre ka spikatur njëri që të bën të mbash barkun me dorë. Hajde për kalceto nesër në bahcallëk”,- i thotë djali-Ronaldos. Shpresojmë që ai […]


Thahet liqeni i Shkodrës, banorët habiten kur shohin çfarë del në sipërfaqe

Thatësira e kësaj vere e ka kthyer liqenin e Shkodrës me pamjen e një moçali. Niveli i ujit është ulur ndjeshëm dhe bregu është i mbuluar nga mbeturinat. Disa aktivistë dashamirës të natyrës po pastrojnë bregun e liqenit. Problemet këtu janë të mëdha, por të paktën ata po tentojnë të largojnë atë çka është e dukshme. Liqeni ka marrë pamjen […]


Ky është qyteti i ëndrrave në Europë; rroga 1200 Euro, qiraja 15 Euro, s’ka papunësi, as krim dhe as polici (VIDEO)

Marinaleda është një qytet i vogël në Andaluzi, në pjesën jugore të Spanjës, me një sipërfaqe prej 25 km katrorë dhe me rreth 2.700 banorë. Qyteti ta ndërton shtëpinë, nuk ka të papunë, rrogat janë 1.200 euro, stërvitje pa pagesë në të gjitha stadiumet dhe vendet për rekreacion dhe sport, nuk ka polici, interneti është pa pagesë në gjithë qytetin. […]