July 2017

Kjo Këngë e ndjeshme për Mërgimtarët do ti bëj të githë me lot (Video)

Kjo Këngë e ndjeshme për Mërgimtarët do ti bëj të githë me lot. Këtë video nuk duhet ta humbsni sidomos tani që është edhe muaji i mërgimtarëve. Folkloristi Genc Pirraku e ka kënduar këtë këngë enkas për bashkëatdhetarët tanë në mërgim, ja vlen ta dëgjoni Këngën në vazhdim/ Shiheni videon e plotë më poshtë. Gazetain Video


Mësuesja e fizikës kryen marrëdhënie me nxënësin e saj në avion, tjetri i bën presion

Historitë e abuzimit mes mësuesve dhe nxënësve janë të shumta, megjithatë gjithnjë i kemi dëgjuar brenda ambienteve shkollore, por ky rast është i veçantë. Mësuesja ka abuzuar me të miturin në banjon e një avioni teksa ishin në një ekskursion në Gjenevë. Mësuesja quhet Elanor Wilson dhe tani është mësuesja më e përfolur në Britaninë e Madhe pas përfshirjes në […]


Greta Koçi i vë flakën Valbonës, ekspozon të pasmet në natyrë

Kohët e fundit motrat Koçi kanë fituar një shëndet që i është përqendruar kryesisht në të pasme dhe gjoks. Ndryshimet që kanë pësuar në fytyrë ndër vite bien shumë në sy por ajo që bie më shumë në sy janë format trupore të ekzagjeruara. Nuk dihet nëse në foton e fundit të postuar në Instagram, Greta ka përdorur fotoshopin apo […]


Skandal në Shkodër/ Burrë dhe grua shfrytëzonin për prostitucion vajza të mitura

Foto ilustreuse Dy persona nga qyteti i Shkodës janë arrestuar gjatë ditës së sotme. Të ditur janë bërë vetëm emrat e tyre që janë përkatësisht Lumturie K. 43 vjeçe dhe Lumturie K. 43 vjeçe. Ata akuzohen për ushtrim të prostitucionit me vajzat e mitura si dhe trafikim i të miturve e mbetur në tentativë. Gjithashtu është arrestuar edhe një person […]

Elvana Gjata “heq reçipetat”, provokon keq nga avioni

Këngëtarja, Elvana Gjata ka postuar një foto, në të cilën dallohet se është në aeroportin “Nënë Tereza” me një çarter privat. Ajo e cila prej disa kohësh është larguar nga Shqipëria. Edhe njëherë Elvana ka treguar se ka linja perfekte. Ditët e fundit ajo u shfaq përkrah modeles Emina Cunmulaj, e cila është rezidente prej vitesh në SHBA, dhe mjaft […]Njihuni me popullin që jeton mbi 100 vjet, ata nuk sëmuren kurrë as nga gripi

Ata janë populli që të gjithë i kanë zili dhe arsyeja e kësaj është jetëgjatësia e tyre. Njihen si populli Hunza dhe për ata ka shumë mite, por e vërteta e këtij populli është akoma më mbresëlënëse. Jetojnë në Pakistan dhe jetëgjatësia mesatare e një personi është 67. Në Hunza të jesh 100 vjeç nuk do të thotë se je […]