June 2017

Mjeku kinez tregon problemin nga i cili vuan kryeministri Rama (FOTO)

Mijëra persona në Tiranë gjatë gjithë vitit takojnë doktorin kinez Wu Junming, i cili që nga viti 2006 ka nisur të ushtrojë mjeshtërinë e tij në kryeqytetin shqiptar. Ai vjen nga provinca Henan e Kinës qendrore dhe është rreth 50 vjeç, por duket shumë më i ri pasi i përkushtohet shumë shëndetit të tij, duke bërë stërvitje të përditshme Taichi. …


I premtoi që në kopsht, pas 20 vitesh i propozon martesë (FOTO)

Një djalë kishte njohur dashurinë e jetës së tij që në kopësht dhe që atëherë kishte vendosur se do ti propozonte asaj për martesë kur të rriteshin. Ai e ka realizuar “premtimin” e tij pas 20 vjetësh duke i propozuar martesë, pikërisht vajzës që e kishte takuar atëherë. Matt Grodsky u martua me Laura Scheel në dhjetor ka thënë se …
Zhdukni poret e mëdha të fytyrës me vetëm këto 2 përbërës

Janë të shumtë njerëzit që kanë probleme serioze me lëkurën e fytyrës dhe një prej tyre janë edhe poret e mëdha. Ka shumë kremra dhe produkte kozmetike që synojnë t’i zvogëlojnë, por jo gjithmonë ndodh që të funksionojnë. Kështu që mos harxhoni më para për produkte të shtrenjta kozmetike dhe zëvendësojini ato me metoda të tjera më të lira dhe […]


Si të përdorni vezën në trajtimet e bukurisë, recetat natyrale që zëvendosjnë kremrat e shtrenjtë

Veza është një ndër produktet që nuk mungon kurrë në shportën e konsumit të çdo familjeje. Gjen përdorim pothuajse kudo, gatim gjellërash, ëmbëlsira, maska bukurie për fytyrën dhe flokët etj, por ajo që e bën të veçantë janë vlerat e saj të shumëllojshme ushqyese. E pasur me aminoacide, vitamina, si kompleksi i plotë i vitaminës B, vitamna D dhe E, […]


E fundit/ Lihet e lirë drejtoresha e Hipotekës në Sarandë, zbulohet arsyeja

Drejtoresha e Hipotekës së Sarandës lihet e lirë, disa orë pas arrestimit, kundrejt pagesës së një garancie. Ana Shehu u arrestua në Borsh teksa ishte duke pushuar me vajzën e saj. Ajo pësoi një tronditje emocionale duke u shtruar menjëherë në spital. Ajo është akuzuar për shpërdorimit të detyrës dhe përfshirjes në fushatë elektorale. Lidhur me këtë situatë, gjykata sot […]


Lirohet nga burgu Shukri Xhelili

Ish-Kryebashkiaku i Dibrës, Shukri Xhelili i cili u përfshi në një skandal seksual pikërisht më 16 maj të vitit 2016 është liruar nga burgu këtë pasdite. Apeli i Krimeve të Rënda e kishte dënuar Xhelilin me 1 vit e 8 muaj burg për akuzën “marrëdhënie seksuale duke shpërdoruar detyrën ne tentative”. Ish­-zyrtari i lartë u dënua pas publikimit të video-skandalit, […]