February 2017

Xhepat e xhinseve mund tu shpëtojnë jetën nëse bini në ujë, ja si (VIDEO)

Çdo vit, 372 mijë njerëz mbyten në ujë. Shumica prej tyre ngaqë kanë frikë nga uji apo nuk dinë të notojnë. Prandaj, xhepat e xhinseve janë një formë shpëtimi. Po t’i ktheni xhepat në anën e kundërt pa u futur akoma në ujë, ato do të marrin formën e balonave, për shkak të fryerjes së ajrit dhe ju do të …


Ajla:Unë jam luftuese kanceri , më ndihmoni të fitoj! (Video)

Ajla nuk i ka mbushur ende 4 vjeç, por është një luftëtare e vërtetë. Në muajin janar të këtij viti vogëlushja u diagnostikua me tumor në tru, një formë e rrallë kanceri, ndaj të cilit mjekët shqiptarë u dorëzuan. Por jo prindërit e Ajlës, të cilët u drejtuan në onkologët e vendit fqinj për trajtimin e vajzës. Ajla nuk zhgënjen. …
Ky burrë e pi birrën me hundë për 15 sekonda (VIDEO)

Një klient në një pub i befasoi miqtë e tij me mënyrën mjaft origjinale të të pirit të birrës. Qejfliu i pijeve u filmua në Lanzhou të Kinës, duke e kthyer një krikëll me birrë me hundë për vetëm 15 sekonda. Është e kuptueshme që spektakli që ai dha solli brohoritjet e miqve të tij, të çuditur nga kjo aftësi.


Momenti kur burri noton pranë llavës së vullkanit që po derdhej në oqean (Video)

Një video e pazakontë është postuar në internet, ku shihet një burrë duke notuar pranë llavës së një vullkani. Notuesi duket se nuk brengosej fare, që pranë tij po derdhej llava e vullkanit të shpërthyer në Big Island në Havai, Është interesant se si kameramani ka arritur të filmoj momentin kur llava po derdhej shkëmbinjve për të përfunduar në oqeanin, …


Holandë, mbyllen burgjet sepse s’ka të burgosur

Përpos shumë problemeve që mund të ketë një vend, të mos kesh të dënuar mjaftueshëm për të mbushur burgjet është ndoshta më e mira. Mbipopullimi i burgjeve mund të jetë një problem në botë, por në Holandë ato po mbyllen pasi nuk ka të burgosur. Pesë burgje holandeze u mbyllën në 2016, pas 19 të tilla në 2014 dhe tetë …


Njihuni me ‘Don Zhuanin’ shqiptar me 18 gra… (Video)

Një video paksa e vjetër qarkullon në rrjetet sociale, ku tregohet në fakt një realitet ndryshe nga ai që jetojmë në përditshmërinë tonë në kryeqytet apo dhe qytete të tjera të mëdha. Behet fjalë për një burrë nga fshati i Grabjanit, në Lushnje që ka patur 18 gra. Ai tashmë ka ‘hyrë në histori’ si Don Zhuani shqiptar, ku në …Lepuri vs skifteri: Lufta dramatike për mbijetesë! (Video)

Lepujt njihen si jo shumë të guximshëm, për këtë edhe e pësojnë shpeshherë. Por kjo nuk mund të thuhet në çdo rast. Së paku nëse bazohemi në disa pamje që thuhet se vijnë nga Rusia, përcjell Telegrafi, në të cilat shihet një skifter, i cili tenton të “kapë” një lepur. Edhe siç mund të shihet, lepuri tregohet goxha trim, duke …