January 2017

5 gjërat interesante që ju mund të bëni me një poq elektrik të djegur (Video)

Disa njerëz kanë shumë kohë të lirë në mënyrë që ata të vendosin për t’u ofruar “ndihmë” njerëzve, duke ofruar ide të ndryshme. Një nga rastet është kur ata u ofrojnë njerëzve zgjidhje për gjërat e vjetra, në mënyrë që ato të mos i gjuajnë. Në këtë rast kemi të bëjmë me poqin elektrik, të djegur, të cilën jo patjetër …


Ka qenë e shurdhër që nga mosha dy vjeçare, shikoni reagimin e saj kur dëgjon për herë të parë (Video)

Kjo femër ka qenë e shurdhër që nga mosha dy vjeçare. Pas një kirurgjie veshi, ajo është në gjendje të dëgjojë burrin e saj për herë të parë teksa flet. Kur doktoresha e pyet se a është duke e dëgjuar, ajo përgjigjet pozitivisht. Pastaj, i kërkon edhe burrit të quajtur Xhejms që t’i flasë bashkëshortes Kora. “Si tingëllon zëri im?” …


“Çmendi” rrjetin, përgatit në kohë rekord fëmijët për në shkollë (Video)

Kinezët si gjithmonë nuk mbeten pas për shpikje te tyre në çdo lloj fushe madje janë mjeshtra në këtë aspekt. Mendja e tyre funksionon për të shpikur gjëra se si ta lehtësojnë diçka që duhet ta bëjnë patjetër. Video e mëposhtme, përcjell Balkanweb, tregon se si një mama përgatit fëmijën e saj për shkollë në një kohë rekord dhe me …Nusja mendoi se iu shkatërrua dasma, e pabesueshme çfarë i ndodhi (VIDEO)

Dita më e madhe në jetën tonë është dita e dasmës. Dasma merr disa muaj kohë për t’u përgatitur, derisa të vijë dita. Çdo nuse tenton që ta krijojë dasmën e ëndrrave dhe lutet që gjithçka të shkojë mirë. Prej fustanit e deri tek muzika, të gjithë dëshirojmë që çdo gjë të jetë e përsosur. Për fat të keq, një …


I shau Shqipërinë, shikoni çfarë i bën truproja klientit belg (VIDEO)

Në këtë video të siguruar nga BalkanWeb tregohet momenti kur një badigard me origjinë shqiptare përfshihet në një sherr në club “Simonis” në Bruksel, me një shtetas belg. Sipas raportimeve, badigardi shqiptar i është afruar klientit belg që kishte konsumuar tepër alkool deri në ato momente, për ta shoqëruar drejt derës. Por kur ky i fundit i ka thënë të …