December 2016

Agjenti kosovar i CIA-s: Takova Lavdrim Muhaxherin, ja kujt ia ka marrë gruan! (Video)

Kosovari Blerim Skoro thotë se ka qëndruar në Siri si agjent i SHBA-ve, Ai pretendon se ka qenë i infiltruar për CIA-n dhe FBI-në në mesin e xhihdistëve të Ballkanit në ISIS. Skoros në një intervistë për ‘Tema’ tregon se në ISIS njohu Lavdrim Muhaxherin dhe shqiptarët e tjerë që luftonin atje. Për më shumë ndiqni intervistën:


Çapkëni Naim Abazi tenton ta puthë në gjoks Gjyste Vulen (VIDEO)

Bashkëshorti i Mihrije Brahas, Naim Abazi, dhe këngëtarja e njohur Gjyste Vulaj janë të ftuar në emisionin “n’Kosove Show”, ndërsa në promon e emisionit, i cili do të transmetohet për festat e fundvitit, këngëtari duket se nuk iu ka rezistuar dot formave bombastike të Gjystes. Në videon më poshtë këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore tenton ta puthë live në …Binjaket identike ndajnë të njëjtin të dashur, tash duan të martohen me të (Video)

Dy binjake identike u kthyen në lajmin kryesor të medieve online pasi thanë se ndanin të njëjtin në dashur dhe dëshironin që të martoheshin të dyja me të në të ardhmen. Anna dhe Lucy DeCinque, 31 vjeç nga Perthi, në Australinë Perëndimore, folën në një video të publikuar në You Tube për planet që do bënin për t’u martuar me …Kosovari merr “të dashurën” në punë, shikojeni sa e nxehtë është (Video)

I keni parasysh ato ditët kur çdo gjë rreth jush është e bardhë dhe ka ngrirë? Nëse jo, ju ftojmë të shikoni fillimin e kësaj videoje për ta kuptuar se për çfarë po flasim. Dëbora ka zbardhur Prishtinën dhe Lipjanin, ndaj ky shofer është hasur me një problem të madh në mëngjes, pasi është zgjuar dhe është bërë gati për …Ariu sulmoi prezantuesen para shikuesve (VIDEO)

Në televizionin rus para syve të spektatorëve është luajtur një dramë e vërtetë pak ditë më parë, kur ariu Bonja mori pjesë bashkë me trajnuesin e saj në emisionin e quajtur “O dashuri.” Ariu me fustan dhe një kapelë po kënaqte publikun duke kryer truqe të ndryshme. Trajneri gjatë gjithë kohës ishte afër kafshës. Pranë tyre qëndronte udhëheqësja e emisionit …


Përlotet Shyhrete Behluli (Video)

Këngëtaren Shyhrete Behluli, gjithmonë e shohim të buzqeshur dhe me një disponim të mirë. Por ajo në një emision ku ishte mysafire nuk ka mundur t’i mbajë lotët pasi ka lexuar një letër, Në promon e emisionit “Lemza” , Shyhrete Behluli ka rrëfyer histori të padëgjuara më parë ndërsa në një moment ajo nuk ka mundur t’i mbajë lotët nga …


Edhe këtë vit do të na mungojnë ata që na bën të qeshnim (Foto)

Çdo Vit i Ri është bërë më i bukur falë humorit të Lecit, Takllagjynit, Zyres, Sheremetit. Aktorët që u bënë njësh me rolet e tyre, Ibrahim Krajkova, Xhevat Qena, Zyrafete Gashi, Ali Ahmeti, sot më nuk janë mes nesh, për ti dhënë më shumë atmosferë festës së Vitit të Ri. Ata ishin ikonat e televizionit, arsye për buzëqeshje, shkruan “Kosovarja”. …