October 2016

Rrahje e pamëshirshme mes disa të rinjve në Malishevë (Video)

Një rast i dhunës është shënuar sot në Malishevë, kur disa të rinj kanë rrahur një bashkëmoshatar të tyre. Në pamjet që janë xhiruar nga dëshmitarët që kanë parë nga afër gjithë ngjarjen, e të cilat fillimisht i ka publikuar Malishevapress, shihet dhuna e shfrenuar ndaj të miturit. Madje, ata që godasin nuk kthehen për të parë pasojat, që kanë …


Video tronditëse: Vogëlushi qesh gjersa luan i lumtur me gjarprin gjigant (Video)

Ky fëmijë tërheqës duket se po e dëshmon se frika vjen me moshë, teksa luan me një gjarpër të egër dhe nuk ndalet së qeshuri. Derisa shumica e njerëzve do të iknin me kilometra, ky djalosh dyvjeçar, duke pafundësisht i kënaqur me pamjet e gjarprit duke lëvizur nëpër dyshemenë e dhomës së ndejës, Ai, madje e kap për koke gjarprin, …


Momenti i pabesueshëm kur rrufeja e godet Nju Jorkun (Video)

Një artist u ngjit në çatinë e studios së tij në Queens, Nju Jork, në kohë për të kapur goditjen e pabesueshme të rrufesë. Gregory Skolozdra ishte duke punuar në studion e tij kur u ngjit në çatinë e ndërtesës për të kapur stuhinë e mbrëmjes. Ishte ditë e ngrohtë të dielën, por në mbrëmje u formuan retë dhe erdhi …


Ja çka bën Kallashi për Linda Morinën (Video)

Kërcimtarja provokuese Donjeta Kosumi, e njohur me emrin e artit si Kallashi, ka një surprizë për këngëtaren Linda Morina. Ndërsa, kjo e fundit e ka nisur karrierën në moshë të vonë, duke u vetëpromovuar në rrjete sociale, dhe duke u përfolur jo pak për natyrën e saj. Të premten që lamë pas bëri bujë, për shkak se ishte e ftuar …


E pabesueshme: Foshnja 2 muajshe fillon të flasë (Video)

Shumica e foshnjave 2 muajshe nuk janë në gjendje as të belbëzojnë, por Christian nga Michigani është bërë i njohur në internet, pasi ai ka mundur të thotë fjalën “hello” (përshëndetje), duke shokuar nënën e tij. Videoja është publikuar në “Facebook” nga Samantha Jones, pasi ajo komunikoi në “Snapchat” me miken e saj Amber dhe i kërkoi të përshëndeste djalin …


Gafa inxhinierësh e arkitektësh (Video)

Njerëzit e thjeshtë edhe mund të gabojnë. Kjo është e pranueshme. Por, kur gabojnë inxhinierët apo arkitektët, këto quhen gafa, transmeton shekulli. Më poshtë ju sjellim një video e cila do t’ju qartësojë akoma më shumë…


Çka është kjo krijesë misterioze në ujë? (VIDEO)

A është kjo një dëshmi se ekziston një përbindësh i ujërave të ftohta? Craig McCaa, që punon në Alaska, ishte duke i bërë ca fotografi lumit Chena javën e kaluar kur vërejti diçka të çuditshme duke notuar në ujë. Ai bëri një video për të incizuar ‘krijesën e çuditshme’ dhe e ngarkoi atë në Facebook, e cila u bë shpejt …


Ky është lëngu që shkatërron qelizat e kancerit

Mjekësia alternative shpesh raste del të jetë shumë efektive për shërimin e shumë sëmundjeve. Ky lëng i panxharit është i ngarkuar me lëndë ushqyese të mëdha duke përfshirë antioksidantë dhe minerale si magnez, kalcium, hekur, kalium, natrium, zink dhe fosfor. Si dhe vitamina të grupeve C, B6, B2, B1 dhe acid folik, Përveç se është i pasur me lëndë ushqyese, …


Gruaja bën për ujë të ftohtë maniakun në urban (VIDEO)

Një ngjarje e turpshme dhe e pështirë ka ndodhur në mbrëmje në një prej autobusëve të linjave urbane në Tiranë. Ngjarja është filmuar nga të pranishmit, ndërsa në video shikohet qartë Nuk është hera e parë që ndodh, madje këto raste janë bërë të shpeshta, një qytetar maniak ka ngacmuar një grua. Kjo e fundit, tepër e revoltuar, nuk ia …


Historia: “Më kishte filmuar duke bërë seks me të”

Asnjëherë në jetën time nuk e kam marrë me mend se do të kisha një fat kaq të ligë. Gjithnjë ua kisha pasur frikën meshkujve dhe kisha vuajtur për këtë shkak për dallim nga shoqet e mia, të cilat pa kurrfarë kompleksesh dashuronin dhe kënaqeshin. Nuk do të mund ta besoja prej dikujt që do t’i ndodhte diçka kaq e …