September 2016


Hedh iPhone 7 nga ndërtesa më e lartë në botë, ja çfarë ndodh më pas (Video)

Një vlogger ukrainas ka hedhur iPhone 7 nga ndërtesa më e lartë në botë për të provuar nëse do të mbijetonte. Ai e hodhi iPhone 7 me vlerë 750 dollarë ngë maja e Burj Khalifa në Dubai. Më pas vloggeri tentoi ta gjente me një aplikacion, por celulari rezultonte i fikur, ndoshta ishte shkatërruar komplet. Por fansat janë tërbuar me …


“Lulëzojnë” martesat për letra, të shqiptarëve të Kosovës me “plakat” e Luksemburgut

Prejse Shqipëria, Bosnja, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia janë shpallur nga BE-ja si vende të sigurta, në Luksemburg po “lulëzojnë“ martesat fiktive, shkruan luxprivat.lu. Ministrat dhe kryebashkiakët ende nuk kanë dhënë ndonjë shenjë kundërshtimi, ndërkohë që edhe për laikët e çështjeve administrative është fare e lehtë të kuptohet motivi i këtyre martesave. Si shembull: Azilkërkuesi nga Kosova, Elez …


Panik tek Piramida, klithmat dëshpëruese të vajzës “Edvin Kristaq Rama” (VIDEO)

Sot në darkë përpara Piramidës në Tiranë, një vajzë rreth 23-24 vjeç ka qenë duke bërtitur në mënyrë të dëshpëruar emrin e kryeministrit Edi Rama. Nuk dihet se cila është kjo vajzë dhe cilat janë arsyet e këtij veprimi, pasi rreth saj ishin disa njerëz civilë si dhe dy policë. Vajza bërtiste me një zë të dëshpëruar fjalët ‘Edvin Kristaq …


Arrestohet shqiptarja, masakroi djalin e një nacionalisti serb

Policia zviceriane arrestoi, një 56-vjeçare me origjinë nga Kosova, që akuzohet për krime lufte gjatë konfliktit të Bosnjës. E arrestuara është Elfete Veseli, e cila akuzohet se në vitin 1992 torturoi me thikë për vdekje, djalin e nacionalistit serb Sllobodan Stojanoviç, në Kamenicë të Bosnjës. Ajo u arrestua në kantonin zvicerian të Nyshatelit, me kërkesë të prokurorisë së Sarajevës. Në …


Policia gjermane çuditet me flijat e shqiptarëve (Foto)

Një familje shqiptare në Gjermani mesa duket malli i madh për flijën, ushqimin tradicional, kanë vendosur që në oborrin e shtëpisë së tyre të bëjnë flija Gjermanët nuk janë mësuar të shohin përgatitje të tillë, andaj edhe thirrën policinë për të shkuar te kjo familje dhe të shohin se çfarë po ndodh, shkruan Express. Në këtë fotografi shihet qartë që …


Kjo është rrahja më patetike që keni parë ndonjëherë në mes të dy burrave (Video)

Dy burra janë filmuar duke e bllokuar trafikun për më shumë se pesë minuta në një rrahja rrugore që shumë njerëz e kanë quajtur si rrahja më patetike ndonjëherë. Stuart Saunders nga Thames Valley ka thënë se kacafytja pesë-minutëshe – në të cilën u përfshirë dy burra që zor që ia dhanë ndonjë goditje njëri-tjetrit – i ka bërë kalimtarët …


Dasmorët bllokojnë autostradën me super-vetura (Video)

Autostrada Trans-Evropiane në Stamboll të Turqisë, është bllokuar nga veturat luksoze të dasmorëve, që ishin nisur për të marrë nusen e Ozcan Ozerit. Për nder të dhëndrit që është fotograf i veturave sportive, janë bashkuar shumë shoferë që t’ia bëjnë ceremoninë më madhështore, Madje, derisa super-makinat prisnin në radhë, dy shoferë kanë bërë rrathë në asfalt duke i ‘ndezur gomat’. …


Punësimi në Gjermani, flet zyrtarja: Procedurat që duhen ndjekur

Ekzistojnë mundësi punësimi për shqiptarë në Gjermani. Por ҫfarë është realiste, ҫfarë trillim? Intervistë me Kea Decker, drejtoreshë e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Qendrës për Ndërmjetësimin Profesional të Jashtëm. Zonja Decker, përhapja e lajmit se Gjermania kërkon 46.000 forca punëtore nga Shqipëria shkaktoi bujë. Çfarë qëndron konkretisht pas tij? Baza e këtij lajmi është faqja e internetit „Make it in Germany” …


Dhëndrit i mbet unaza e martesës në penis dy ditë para se të martohej (Video)

Një rast të tillë natyrisht që nuk e keni dëgjuar ndonjëherë. Ky dhëndër në Kinë, ka vendosur që ta fut unazën e martesës në penis, arsyet nuk dihen dhe nuk besohet se ndonjëherë do të ketë ndonjë arsye që dikush ta bëjë një gjë të tillë Ky person u shtri në spital për operim pasi kishte futur unazën e martesës …