August 2016

Mjekët i thanë që të mos luajë në Evropian, Cana vuan nga kjo sëmundje

Nga sot nuk do ta shihni më Lorik Canën në fushë. Burime të sigurta nga kombëtarja shqiptare kanë bërë të ditur për Syri.net se Lorik Cana i ka dhënë fund karrierës si futbollist pas mos gjetjes së një skuadre për sezonin e ri. Sot, 31 Gusht është dita e fundit e merkatos së verës. Pas mbylljes së merkatos në orën …


Kujt po ia lë pasurinë Sabri Fejzullahu? (Foto)

Sabri Fejzullahu ende vazhdon të jetë aktiv e i kërkuar. Këngëtari nuk po ndalet dhe po premton se që nga shtatori do të vijë edhe me shumë risi Sabri Fejzullahu ka një lidhje shumë të veçantë me familjen, por edhe fëmijët e Ermalit, posaçërisht Artin. Arti është pika e dobët e Sabriut. Ja ka vënë emrin Art, e kishte në …


Verë e dobët për disa këngëtarë (video)

Xhensila Myrtezaj, Majk, Ghetto Geasy, Alban Skënderaj, Adrian Bujupi, Dj Dalool, Elvana Gjata, Samanta Karavello, Flori Mumajesi, Ledri Vula, Young Zerka, Mc Kresha, Lyrical Son, Dhurata Dora, Capital T e Leonora Jakupi janë disa nga emrat e njohur të muzikës që lansuan këtë verë projekte te reja muzikore. Që të gjitha këngët e këngëtarëve të lartpërmendur lirisht mund të cilësohen …


Kjo grua e pi gjakun e njerëzve: Ndihem perfekt …

Një grua, nënë e dy fëmijëve, ka zbuluar se ajo pi gjakun e njerëzve në stilin “vampir”. Ndonjëherë ajo pi deri në dy litra gjak në muaj. Julia Caples, 45 vjeç, ka pirë gjakun e personave të cilët ishin të gatshëm “t`ia dhuronin” për më shumë se 30 vjet. Njëri prej tyre është edhe Wesley, me të cilin ka pozuar. […]Bes Kallaku falenderon Zotin që s’është fejuar me Encën. Ja se ç’thotë ai?!

Aktori i Portokallisë Bes Kallaku nuk rresht së ironizuar në rrjetet sociale. Viktima e radhës ka qenë këngëtarja Enca Haxhia, ku përmes një fotoje në Instagram Besi shkruan: “Shyqyr që nuk jam feju me Encën se do isha bo me hernie diskale”,- ndërkohë që në foto mban në kurriz të fejuarën e tij, këngëtaren Xhensila Myrtezaj. Kur bëhet fjalë për […]


Luftoni kancerin e zorrës së trashë në këtë mënyrë

Kanceri i zorrës së trashë është një nga kancerët më të zakonshëm tek meshkujt dhe femrat. Por, sipas një studimi të ri, ky lloj kanceri pritet të mos jetë më problem. Kjo pasi që është zbuluar se në vajin e kokosit gjendet një përbërës aktiv anti-kancer që premton shumë. Ky përbërës quhet “acidi laurik”, dhe sipas studimit të publikuar në revistën […]


Përgatitja që largon kilogramët shtesë, forcon imunitetin dhe ekuilibron tretjen

Dëshironi t’i hiqni qafet kilogramët shtesë, atëherë zgjidheni rrugën natyrale. Përzierja e disa përbërësve, të cilët lehtë mund t’i gjeni do të ndikojnë në mënyrë ri gjallëruese te ju. Kombinimi i mjaltit me limon janë një bombë e vërtetë për shëndetin, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Përbërësit: 1 lugë kanellë 2 lugë uthull të mollës 1 lugë mjaltë 2 lugë […]


Dy lugë të përzierjes në kafenë e mëngjesit dhe dhjami nga beli zhduket

Kafeja e mëngjesit për shumicën është një ritual pa të cilin nuk e mendojnë dot fillimin e ditës. Nëse edhe ju jeni një prej tyre, këtë recetë duhet ta provoni, e rrugës ju ndihmon ta humbni edhe ndonjë kilogramë shtesë, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Përbërësit: 3/4 e gotës vaj kokosi, gjysmë luge mjaltë, 1 lugë kanellë, 1 lugë kakao. […]


Shëroni kërpudhat në thonj me vetëm dy përbërës

Thonjtë të verdhë, të çara dhe skuqje e të kruara midis thonjve… të gjitha këto janë shenjë e infeksionit me kërpudha. Kjo gjendje që prek 1 në 5 njerëz, në fushën e mjekësisë njihet si “onychomycosis”. Më shumë i prek meshkujt sesa femrat. Paraqitja e tyre ndërlidhet me përgjigjen joadekuate të sistemit imun, të ënjturave të tepërta dhe faktorëve të […]