July 2016

Merkel takon familjarët e Dijamant Zabërgjës

Kancelarja Angela Merkel ka takuar sot në Munih të Gjermanisë familjarët e Dijamant Zabërgjës i vrarë në sulmin terrorist që ndodhi më 22 korrik në këtë qytet. Merkel ishte në homazhet dhe meshën që u mbajt për nder të viktimave të këtij sulmi ku humbën jetën nëntë persona. Në mesin e të vrarëve ishte edhe Dijamant Zabërgja, Armela Segashi dhe …
Kështu mund të zgjedhni shalqirin e përsosur (FOTO)

Shumica e njerëzve janë adhurues të mëdhenj të shalqinjve gjatë stinës së verës. Por, si mund të siguroheni se keni zgjedhur shalqirin e përsosur? Një fermer dhe ekspert i frutave, ka zbuluar për ‘Bright Side’ se si ju mund të zgjedhni shalqirin më të mirë nga marketi apo tregu i frutave. Më poshtë Gazeta Blic i sjellë për ju disa …


Pamje të rënda/ “Po jep shpirt, ambulanca nuk duket gjëkundi” (VIDEO)

Vetëm pak minuta më parë ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Golem. Një djalë është përplasur nga një makinë teksa kalonte rrugën. Ai ka qenë me vëllain e tij, ndërsa në video duket gjendja e tij e rënduar pas aksidentit, pasi është përplasur fort në kokë. Siç duket në video, djali ka gjakderdhje nga koka dhe gërvishtje në trup, …


Afrona ‘shfrytëzoi’ Bleron (Foto/Video)

Afrona Dika është bukuroshja e cila për një kohë ishte e dashura e këngëtarit të njohur Blero Muharremi. Bukuroshja para lidhjes me Bleron nuk ishte edhe aq e njohur për publikun, më parë askush nuk e njihte atë, shkruan Gazeta Blic. Pas lidhjes me Bleron Afrona u bë një figurë shumë e njohur për të gjithë shqiptaret. Prandaj lirisht mund […]


Jam rritur me kafshë jo me njerëz

Shumë nga ju mund të çuditen se përse shprehem kështu, por fjala “kafshë” është e duhura në rastin tim. Unë jam një nuse e martuar paksa vonë, tridhjetë vjeçe. Them vonë pasi në fshat vajzat martohen të vogla, por me mua ndodhi ndryshe. Me të mbaruar tetë vjeçaren, prindërit më mbyllën në shtëpi, nuk më lejonin të shkoja në shkollë […]


Ekskuluzive: Ndahen Blero dhe Afrona

Jo shumë kohë më parë u përfolën për një krisje eventuale në relacionin e tyre të cilën edhe e mohuan, por Blero dhe Afrona Dika janë kthyer sërish në qendër të vëmendjes. Dyshimet e para lindën kur dje, Afrona zbarkoi në Prishtinë nga Zvicra dhe bashkë nuk u pa për asnjë çast me Bleron, shkruan prive.al. Afrona vazhdoi me vëllezërit […]


Ish-truproja nxjerr sekretet e Sali Berishës: Me urdhër të tij zbatova ‘puçin’ e shtatorit 1998

Izet Haxhia, një nga njerëzit më të afërt të Sali Berishës, gjatë pushtetit të tij të parë, deklaron se Berisha nuk i hapi depot e armëve në ’97, me qëllim që populli të mbrohej nga bandat, por i hapi për të armatosur militantët e Partisë Demokratike, për të luftuar kundër Jugut. Ish-truproja i Sali Berishës thotë për Shqiptarja.com se Berisha, […]


Na ndau vjehrra…

Altini ishte një djalë shumë i mirë dhe mendoj se kjo qe arsyeja pse u dashurova me të. Ishte me shumë edukatë, i urtë dhe i arsyeshëm, me një fjalë, djalë i mirë, ashtu siç janë të pakët djemtë sot. Kurrë nuk ziheshim, sepse gjithnjë binim dakord me njeri-tjetrin. U fejuam dhe e vetmja gjë që na ndante ishte dëshira […]