June 2016

Nju Jork, historia e shqiptares që i hyri liqenit me not në të ftohtë për t’i shpëtuar jetën një fëmije

Lexoni rrëfimin e shqiptares Michelle Margilaj, e cila jeton në Mohapac të New Yorkut. Ajo në këtë shkrim rrëfen se si ka shpëtuar një fëmijë nga liqeni. Banorët e vendit me këtë gjest, e shpallën Margilajn “Banorja Heroinë”. Lexoni rrëfimin e plotë të publikuar në Tap Into. Vendi i quajtur Mahopac i New Yorkut, një të premte të muajit prill …


Blero: Punë e madhe që piva kafe në të njëjtin vend me Adonisin, ai nuk e ka famën time

Dje në portalet kosovare ka qarkulluar një lajm dhe një foto në të cilën shihet këngëtari Blero Muharremi dhe Adonis Morina, bashkëshorti i Teuta Krasniqit, aktores me të cilin Blero ishte i martuar.Qëndrimi në të njëjtën kafene, ka ngritur dyshimet se a e ka Blero problem që të qëndroj në të njëjtin vend me Adonisin. I kontaktuar nga Indeksonline, këngëtari …


Kjo është vajza më me fat në botë, i shpëtoi vdekjes së sigurt (Video)

Një video interesante është shfaqur në internet, në të cilën mund të shihet se si një vogëlushe për pak centimetra i shpëton vdekjes së sigurt. Kjo vajzë e vogël sigurisht se kurrë më nuk do të qëndronte në qafën e babait, po të mos ishin reflekset e shpejta atërore. Në video mund të shihet se si vogëlushja që po qëndronte …


Gomat e kësaj veture do të ndryshojnë përgjithmonë mënyrën se si ngasim sot VIDEO

Ju asnjëherë nuk keni parë një veturë të bëjë diçka të tillë. Parkimi paralel është pjesë ku shumë shoferëve u djersiten duart. Me këtë problem në mendje, zbuluesi nga SHBA, William Liddiard ka arritur të ndërtoj një set rrotash shume drejtimëshe për Toyotan e tij Echo. Këto rrota mund të lëvizin në të gjitha drejtimet me lehtësinë e një valltari. …


E pabesueshme – Këngëtari mohon prejardhjen shqiptare: Jam 100% grek (Video)

Në një intervistë në tapetin e kuq të MAD VMA 2016 këngëtari shqiptar,Konstantinos Koufos, ka mohuar origjinën e tij. Ai ka thënë se nuk ka lidhje me Shqipërinë dhe se është 100% grek nga Vorio Epiri. Konstantinos Koufos, një këngëtar mjaft i njohur në Greqi i është përgjigjur gazetarit duke qeshur se nuk e lidh asgjë me Shqipërinë. “Unë kurrë …


Publikohen pamje të reja të sulmit me kallashnikov në aeroportin e Stambollit (Video)

Janë publikuar pamje të reja ku shihet sulmuesi me kallashnikov, duke ndjekur njerëzit në brendësi të aeroportit Ataturt, aty ku ndodhën sulmet e përgjakshme. Gjithsej 41 persona mbetën të vrarë dhe 239 të tjerë të plagosur nga tri sulme terroriste në aeroportin Ataturk të Stambollit, shkruan RT. Shikoni videon për më shumë: https://youtu.be/_Y14CA4j2HkIndi: Leopardi ushqehet me një 12 vjeçare (Pamje të rënda)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indi ku një 12 vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e fjetjes në tarracën e shtëpisë së bashku me dy prindërit e saj. Dyshohet se gjatë natës, një leopard është futur brenda në tarracë dhe ka kapur për krahu me dhëmbët e tij të mprehtë, vajzën e cila quhej Ravina. Ngjarja ka ndodhur …