May 2016

Kritikohet lista e De Biasit: Luginën e kanë harruar në të gjitha aspektet, sonte ja vnun kapakun (Foto)

Futbollisti Mensur Limani ka reaguar pas publikimit të listës së De Biasit me 23 lojtarët që do të përfaqësojnë Shqipërinë në Euro 2016. De Biasi ka lënë në shtëpi Herolind Shalën, Berat Gjimshitin, Milot Rashicën dhe Amir Rrahmanin. Limani në Facebook ka shkruar se me lënien jashtë të Gjimshitit, e kanë lënë jashtë Luginën. Gjimshiti […]Hani 7 arra dhe prisni 4 orë – Ja çfarë do të ju ndodhë?

Nuk është çudi që arrat janë ndër pemët më të respektuara në popull. Një studim i publikuar së fundmi ka zbuluar se arrat janë mbrojtësit më të mirë të shëndetit të zemrës. Arrat janë të pasura me lëndë ushqyese të tila si: omega­3; omega­6; magnez; vitaminë 6, mangan, baker, zink, fosfor, hekur etj. Si e […]


Një mrekulli e mjekësisë kineze: masazhoni këtë pikë çdo ditë dhe shikoni çfarë ndodh

Kjo pikë e trupit në mjeksësinë kineze është quajtur pika San Yin Jiao dhe është e vendosur në pjesën e brendshme të këmbës (shikoni foton). Përfitimet e këtij masazhi: I jep elasticitet lëkurës Stimulon shpretkën dhe mund të përmirësojë elasticitetin dhe shëndetin e saj Përmirëson dëshirat seksuale Zgjidh problemet hormonale dhe nxit ndjeshmërinë Stabilizon traktin […]


LAJMI I FUNDIT: Shokohet Mitrovica (VIDEO)

Një dyçan është djegur në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. Janë rrezikuar të digjen edhe dyçanet e tjera ngjitur me të, mirëpo zjarrfikësit nga veriu të cilët kanë shkuar në vendin e ngjarjes kanë arritur ta fikin zjarrin. Më poshtë mund ti shikoni pamjet e siguruara nga Klan Kosova.
Ja pse duhet të konsumoni mjaltë me hudhër…(VIDEO)

Hudhra është një nga bimët më të përdorura në kuzhinat e gjithë botës. Ajo ka një shije të veçantë dhe shumë fuqi shëruese. Zakonisht hudhra përdoret e gatuar, por forma e saj e pagatuar e transformon këtë bimë në një ilaç të fuqishëm natyror. Kur është fjala për zemrën, ajo e ndihmon uljen e shtypjes […]Letër psikologes: “I dashuri më mësoi treshen por unë e tradhtova me…”

Disa çifte zgjedhin që të provojnë eksperienca të ndryshme seksuale me partnerin e tyre, e në disa raste duke përfshirë edhe persona të tretë. Kjo ka ndodhur edhe më një çift të cilët ishin bashkë për më shumë se një vit. I dashuri i propozon vajzës seks tresh me një femër tjetër por duket se kjo lëvizje ishte shumë e …