April 2016

“Sofia” e re jo vetëm tek Çani, ja ku mund ta shihni tjetër (Video)

Ajo u bë mjaft e njohur për shkak të pjesëmarrjes së saj në emisionin e gazetarit Arjan Çani “Zonë e Lirë”. Por “Sofia” e re Andonia Dobi ka marrë pjesë edhe në klipin më të fundit nga këngëtari Ardian Bujupi në bashkëpunim me Daool, i cili është publikuar kohët e fundit nën titullin “Na jena [&hellip


Kjo grua nuk ka qeshur 40 vite: Do të qeshni kur të mësoni arsyen!

Nuk ka buzëqeshur prej 40 vjetësh për të shmangur krijimin e rrudhave. Mund te duket një ‘çmenduri’, por në fakt kjo ka qenë zgjedhja e 50-vjecares Tess. Ajo ka treguar për të përditshmen angleze “Daily Mail” se ka qëndruar serioze në të gjitha rastet gjate 40 viteve, nuk ka buzëqeshur kurrë as para kamerave, as [&hellipKy përbërës do të ndryshoj fytyrën tuaj për vetëm 5 minuta

Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpenzojmë mijëra dollarë në produkte kozmetike, kremra, maska dhe të tjera vetëm për të plotësuar këtë dëshirë. Lëkura ndikohet nga shumë gjëra, përfshirë faktorët ambiental, dietat e pashëndetshme dhe mosha. Me kohën lëkura jonë humbet elasticitetin [&hellip


Mustafa e Haradinaj u takuan në aeroportin e Frankfurtit (Video)

Mustafa e Haradinaj u takuan në aeroportin e Frankfurtit (Video) Autori: Lajmi.net Lajme, Politikë 21:39, 30 April 2016 Isa Mustafa në Bruksel e Ramush Haradinaj në Suedi. Këto ishin destinacionet e kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës para pak ditësh. Por gjatë kthimit në Kosovë, të dy u takuan në [&hellipXhaka ia prishi festën Bayerni, shikoni çfarë bëri pas ndeshjes (FOTO)

Granit Xhaka është shprehur i lumtur me barazimin që skuadra e tij e arriti në ‘Alianz Arena’ ndaj Bayern Munich. Monchengladbach mori një pikë në shtëpinë e Bayernit, duke luajtur 1:1. Ky barazim ia shtyu festën për titull bavarezëve. Pak ditë para ndeshjes, mesfushori me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka, kishte paralajmëruar se skuadra e [&hellip


Zbulohet se Tuna nuk i përdori të gjitha skenat e klipit, ja pse!! (Video)

Këngëtarja Altuna Sejdiu – Tuna aktualisht është duke shijuar suksesin e këngës së saj të re. ‘Dy tima’ u publikua menjëherë pasi ish i dashuri i saj, Cozman, solli këngën e tij ‘Si dje’, transmeton lajmi.net. Të dya këngët patën sukses, ndërsa në klipin e Tunës u zbulua se i ka hequr disa pjesë të [&hellip


Dani ka veturë të 150 mijë eurove, por udhëton me autobus (Foto)

Vetëm një ditë pasi është botuar lajmi, se këngëtari Ramadan Krasniqi posedon një veturë që kushton 150 mijë euro, ai është parë duke udhëtuar me autobus. Së bashku me një mik, Dani ka hipur në autobusin që është nisur në ora dhjetë, prej Prishtinës për në Pejë, transmeton Telegrafi. Këngëtari pejan ka qenë në humor [&hellip


Letra rrëqethëse e mjekut sirian që po bën xhiron e botës

?Letra e një doktori sirian po bën xhiron e botës dy ditët e fundit. Doktori është drejtor i spitalit të fëmijëve në Aleppo të Sirisë, qytet i bombarduar masivisht ditët e fundit. Në letrën e publikuar, ai rrëfen se një nga mjekët më të kualifikuar të qytetit u vra tri net më parë nga një [&hellip