March 2016

Lorik Cana pensionohet nga Kombëtarja Shqiptare para fillimit të EURO 2016

Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, është pensionuar nga Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, akoma pa filluar EURO 2016. Cana e ka bërë këtë vendim të ditur me anë të një postimi në Facebook. Akoma nuk dihet saktë arsyeja e tërheqjes dhe në postimin e tij nuk ka diçka konkrete. Pasi që është bërë në [&hellip


Edukatorja rrah rëndë fëmijën tre vjeç (Video)

Emisioni investigativ “STOP” në Tv Klan ka sjellë një një tjetër rast tronditës të keqtrajtimit të fëmijëve në shtëpitë e fëmijëve. Behet fjalë për një fëmijë të moshës 3 – vjeç e gjysmë, i “Shtëpisë së Foshnjës” në Durrës. Sipas emisionit ai është dhunuar barbarisht nga kujdestarja e këtij institucioni, Dafina Fama. Ky rast është [&hellip


Lajmi fundit,sapo ndodhi ja se cfare thot Ramush Haradinaj BEFASI….

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur edhe njëherë bindjen e tij se po bëhet krim në procesin e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Madje, ai ka ndarë mendimin se duhet ftuar një ekip special të FBI-së që të hetojë parregullsitë e Qeverisë në këtë proces. Haradinaj, në “Click” [&hellip


UEFA: Ja çka do të jetë Rashica për Shqipërinë BEFASI..!!!

UEFA, në një shkrim special për Shqipërinë, ka analizuar edhe gjendjen e talentit kosovar Milot Rashica. “Milot Rashica do të mbushë 20 vjeç më 28 qershor, faza e çerekfinaleve e Evropianit ku Shqipëria shpreson të jetë e pranishme. Mesfushori i Vitesses bëri debutimin e tij me kombëtaren e të rriturve të martën, por a është [&hellip


​Mehmeti: Më kërkuan para për të mos i publikuar incizimet (Video)

Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti, që së fundi ishte pjesë e një audio incizimi me përmbajtje seksuale ku ajo ishte e përfshirë në një bisedë më bashkëpartiakun e saj Musa Xhaferi ka dhënën mendimin e saj mbi këtë çështje në Opinion në TV Klan. Ajo ka thënë se është shantazhuar në këtë rast. “Më kanë [&hellip


E çuditshme por e vërtetë, Sali Berisha pret në radhë (Foto)

Më herët gjatë ditës, ish-kryeministri Berisha njoftoi ndjekësit e tij në facebook për pjesëmarrjen në një konferencë mbi dialogun ndërfetar që mbahet në Lugano të Zvicrës. I ftuar në cilësinë e anëtarit të Akademisë Europiane të Shkencave dhe Artit, Sali Berisha u nis nga Tirana pasdite, për t’u kapur “mat” në aeroportin e Malpensas në [&hellip