February 2016

Selimi: Thaçi s’ishte takuar me Adem Jasharin që nga ‘92-a

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi thotë se ai dhe komandanti i UÇK-së Adem Jashari kanë pasur raporte të mira dhe se presidenti i zgjedhur Hashim Thaçi nuk ishte takuar me Jasharin që nga viti 1992. Selimi në Interaktiv të KTV-së ka përsëritur fjalët e thëna në seancën e Kuvendit në të cilën Thaçi u [&hellip


Vjehrra ime po më shkatërron martesën

Unë që po ju shkruaj jam një grua e re në moshë, por jam martuar e vogël e tani kam tre fëmijë. Shoqet e mia janë në shkollë dhe unë kam shumë dëshirë të isha me to, por kjo duhej bërë në kohë e jo tani kur më shumë se shkolla, më duhet jeta e qetë familjare. Ndoshta të gjithë …

Ky është ilaçi më i mirë për pastrimin e gjakut

Shurupi tradicional nga hithrat përdoret për pastrimin e gjakut, por është i shijshëm edhe si pije freskuese, nëse e përzieni me ujë mineral dhe me pak akull. Ky lëng është i mirë edhe kundër reumës dhe artritit, e ngase hithrat përmbajnë shumë hekur, përdoret edhe kundër anemisë. E konsumojnë edhe ata që kanë probleme me asmë dhe lëkurë. Po ashtu, …


​E jashtëzakonshme: Gatlin thyen rekordin e Boltit në 100 metra (Video)

Justin Gatlin ka thyer rekordin e Usain Bolt në 100 metra. Atleti amerikan, Justin Gatlin ka thyer rekordin e Usain Boltit në 100 metra sprint, pasi e ka përfunduar për 9 sekonda e 45 të qindtat. Rekordin e mban Bolt me 9.58, por që Gatlin e ka thyer atë në stërvitje në Japoni. Natyrisht që ky rekord nuk do të …


U rrit me gorilla, ribashkimi me to pas 12 viteve do t’ju emocionojë (Video)

Shumica prej nesh e njohim ndjenjën kur ribashkohemi me dikë të familjes pasi jemi ndarë për vite të tëra. Por, çfarë ndodh kur e takoni pas disa viteve një kafshë që ishte miku juaj i fëmijërisë? Me shumë gjasë, një mace ose qen nuk do t’ju njihte më pas kaq shumë viteve. Megjithatë, duket se majmunët janë më të ngjashëm …


Bleona me gjoks jashtë, krenare që po i dëgjohen këngët (Foto)

Këngëtarja shumë e suksesshme, Bleona Qereti, kohëve të fundit përveç sukseseve është përmendur edhe për gjoksin e saj tejet të ekspozuar. Pasi po vazhdon të qëndroj aktive në rrjete sociale, ajo po sjell foto nga më të ndryshmet dhe nga më provokativet, transmeton lajmi. Së fundmi e ka zgjedhur një po aq provokative të cilës …


Ilaçi që shëron astmën

Astma është një problem shqetsues për shumë persona,ekziston një ilaç popullor do t’ju ndihmojë në zgjidhjen e problemit tuaj me mushkëritë. Ky ilaç është i vjetër dhe efikas ndërse ne ua sjellim formën origjinale të përgatitjes së tij. Përbërësit e tij jan: gjysmë kilogrami qepë, gjysmë kilogrami sheqer dy limonë, 5 litra ujë dhe 7 …