December 2015

HISTORI DASHURIE: Jam e dashuruar në vjehrrin tim, por ai..

U martova për Luin para gjashtë muajsh, e meqë ai ende është student, ne u vendosëm te babai i tij, Ragipi. Punoj si sekretareshë, ne mënyre që te bëj një ndihmesë financiare, derisa Luii studion dhe punon ne gjysmë orari. Ai është i zënë me punë, ligjërata dhe studime, prandaj nuk ka kohë te mjaftueshme për seks. Ne te vërtetë, […]


“Kam fjetur me vëllain e burrit, dhe dua përsëri”

Histori te ndaluara dashurie dhe erotizmi janë mjaft të shpeshta, por kjo histori duket vërtet interesante, dhe që është publikuar nga vjaza në fjalë: “Jam 23 vjeqare dhe jam nga njerin nga qytetet e Kosoves. Historia ime është e quditshme pak sepse kjo kulturë ketu nuk e kupton dhe nuk mund ta pranoj këtë llojë realiteti. Unë jam martuar qe […]


Huffington Post: Turqia synon ta marrë nën kontroll Bondsteel-in?

Përveç shumë bizneseve në Kosovë, tashmë Turqia duke se ia ka vënë syrin edhe një prej kampeve më të mëdha ushtarake në Ballkan, atij amerikan të Bondsteel. Këtë synim të Turqisë e ka bërë të njohur gazetari amerikan, David Philips në një shkrim të botuar në prestigjiozen, Huffington Post. Philips ka thënë se Turqia po qëndron në një këmbë derisa […]


Njohja e diplomave të serbëve të Kosovës të kushtëzohen me ato të shqiptarve të Luginës

Shoqata e Qytetarëve të Luginës së Preshevës në Kosovë, ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të Qeverisë së Kosovës që të njoh diplomat universitare nga Universiteti i Mitrovicës së Veriut. Siptarët e Luginës së Preshevës që punojnë e jetojnë në Kosovë ndjehen të indinjuar dhe të befasuar me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për njohjen e njëanëshme të diplomave të […]


Motoçiklisti shpëton vajzën që deshi të vetëvritet (VIDEO)

Një hero motoçiklist i ka shpëtuar jetën një gruaje që përpiqej të bënte vetëvrasje në mes të rrugës, ndërsa të tjerët as që mundoheshin ti afroheshin asaj, transmeton koha.net. Polaku, i cili u identifikua si Pawel O në kanalin e tij në Youtube, ka incizuar këtë ngjarje me një kamerë të cilën e kishte të vënë në helmet, ndërsa ngjarja […]


Nëna shtatzënë vdes, foshnja vjen në jetë me një lindje post-mortem

Një vajzë e sapolindur ka ardhur në jetë me një lindje me operacion cezarian post- mortem në repartin e Ostetricia dhe Gjinekologjisë në spitalin e Foggia të Italisë, falë ndërhyrjes së ekipit të terapisë intensive, të drejtuar nga profesor, Rosario Magaldi. Gruaja ishte në muajin e nëntë të shtatzënisë dhe vdiq në shtëpi mëngjesin e së martës, për shkaqe ende […]


Pse po qan presidenti Obama? (VIDEO)

Në fundin e vitit 2015, ishte pikërisht vokali brilant i Aretha Franklin që bëri Presidentin amerikan Barack Obama të shpërthente në lot. Interpretimi i 73-vjeçares solli pas në kohë të gjithë personalitetet që ndodheshin të pranishëm në vitin e 38 të ndarjes së çmimeve “Kennedy Center Honors” dedikuar emrave që kanë kontribuar në kulturën amerikane. “Natural Woman” është hit i […]


Pas vetëvrasjes së Kleas, diçka trishtuese po i ndodh familjës së saj

Një person, në mënyrë të vazhdueshme, po lë komente fyese dhe denigruese në llogarinë në Instagram të Klea Shytit, studentes së vetëvrarë pak ditë më parë. Sipas Newsbomb, kjo llogari nuk është mbyllur akoma. Arsen Hebovija është emri që lë komente dhe persekuton familjarët e Klea Shytit. Ai replikon me fyerje nga më të rëndat me njerëzit që i kërkojnë […]


Momenti tmerrues kur një person mbetet zvarrë në katin e 15 (Video)

Fqinjët vrapuan për ta shpëtuar një person i cili mbeti zvarrë në katin e 15 të një ndërtese, kur pantallonat e tij u kapën në kornizën e dritares. Personi mbeti ashtu për afro gjysmë ore para se kalimtarët ta thyenin derën dhe, ta fusnin atë përsëri brenda. Pantallonat e tij thuhet se janë kapur në një kornizë të një dere […]


Lypsari me krahë të këputur, i ‘nxjerr’ kur ka nevojë për ta (Video)

Këto pamje shfaqin një lypsar i cili dëshmon metodën se si ai fiton sa më shumë para që mundet, transmeton Gazeta Kosova Sot ONLINE. Ngjarja e cila mendohet se ka ndodhur diku në Benjing të Kinës, është filmuar çasti kur një lypsar i cili mendohet se kishte krahët e këputur, shfaq krahët dhe vërehet se gjithçka është në rregull me […]