November 2015

Ngrohtë dhe bukur, disa ide si të visheni në dimër |FOTO

Tashmë temperaturat e ulëta kanë pushtuar mbarë vendin dhe të gjithë kanë nxjerrë nga dollapet rrobat e trasha dhe palltot. Më selektive në përzgjedhjen e veshjeve janë femrat, të cilat synojnë të jenë edhe ngrohtë edhe bukur. Në galerinë e fotografive bashkëngjitur, gjeni disa ide se si edhe në dimër, të dukeni elegante dhe fine, […]


Afrona i tregon Bleros çka duhet ti thotë para se të bie në gjumë

Modelja Afrona Dika është treguar edhe njëherë e guximshme me statuset e saj Ajo në një status në Instagram sikurse i tregon Bleros se çka duhet ti tregoj ai para se të bie. “Dërgoni një mesazh kur ajo bie në gjumë dhe i përshkruaj në detale të gjata atë që ju adhuroni nga ajo. Ajo […]


Ky djalosh duket se ka bërë zbulimin më të madh shkencor të shekullit

; ; ; ; ; ; ; ; ; Pak larg kampusit të Universitetit të Stanfordit, afër Palto Alto-së, një asistent profesori është duke folur për shkencën. Një shkencë shumë të avancuar. Emri i tij është Jeremy England, një 33 vjeçar i cili tashmë ka filluar të quhet “Darvini i ri”. Ai është një djalosh […]


Shtatë të mirat shëndetësore të lëngut të portokallit

; ; ; ; ; ; ; Lëngu nga portokalli gjendet në krye të listës së lëngjeve që janë më të konsumuara. Përveç shijes së mrekullueshme, kjo pije e popullarizuar është e mirë edhe për shëndetin tonë. Hulumtimet e fundit të kryera nga shkencëtarët kanë treguar se portokalli është një frutë i pasur me substanca […]