August 2015

Jam prostitut, sepse nuk dua te punoj tan muajin per 300 euro |

; Në Shqipëri rikthehet debati nëse duhet ose jo depenalizuar ushtrimi i prostitucionit dhe përfitimi I favoreve seksuale kundrejt lekëve. Ashtu si dhe në vendet e tjera europiane, edhe në Shqipëri pritet që ky debat shoqëror të shtrihet edhe në aspektin gjyqësor. Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, bazuar në nenin 70/1 të ligjit nr. 8577, datë 10.02.2000 “Për organizimin […]


Rrëfimi tronditës: Punova dhe në Delvinë si prostitutë, klientët më masakronin

; Me premtimin për martesë dhe një jetë të qetë, një minorene mori rrugën drejt Greqisë, pa e ditur se do të shihte “ferrin me sy”. Sapo shkeli në tokën greke, për vajzën nisi një kalvar i gjatë vuajtjesh. Kanë kaluar dy vite prej momentit kur e mitura K.F. u shfrytëzua për prostitucion e tashmë Gjykata e Krimeve të Rënda […]


M’ka lënë motrën me barrë, kush e njeh të lajmërojë në numrin e mëposhtëm

; Një lajmërim i pazakontë është duke qarkulluar në rrjetet sociale. Dikush po kërkon personin që i ka lënë të motrën shtatzënë dhe ka ikur për azil në Francë. Ai ka publikuar foton e babait të fëmijës dhe ka bërë apel për ndihmë. “Kush e njeh këtë tipin në foto lutet të na lajmërojë në telefonin e mëposhtë. I poshtëri […]


Rrefimi i shqiptarit i cili martoi Zviceranen Milionere

; Pershendndetje e ndereuar si nismetare e kesaj teme aq sa prekese dhe rrenqethese, qe ka marre permasa tagjike ne gjakun e cdo shqipetari. Nuk e di se kush do te kishte deshire te martohej per dekumenta per nje cope kartoni dhe asgje me teper,nje dashuri e blere, nje jete e bere ne shkretetire ku ashtu sic behet martesa, pa […]


RRËFIME MËKATESH: Vdes për meshkuj specialistë dhe të moshuar!

; Sa shumë e dëshiroja “xhaxhin”, siç e quaja unë nga dashuria, i cili ishte fqinji më i dashur për mua, edhe pse ishte shumë më i vjetër. Ai e dinte çdo imtësi për ta bërë të lumtur një vajzë të re, siç jam unë. “I poshtër, çka po i bën vajzës sime?! Zoti të marroftë! Eja ti në shtëpi, […]


Ja sa para ka modelja shqiptare. Si i bëri ato? (FOTO-VIDEO)

Modelja shqiptare, Florida Sala, ka dashur të ndajë me publikun një moment krejt të veçantë. Shpeshherë e kemi parë me poza të nxehta në rrjetet sociale. Por postimi i fundjavës ka qenë edhe më i nxehtë. Ajo vjen me një tufë parash, të gjitha prerje 500 euroshe, për të cilat do ta kishin zili më shume se për hiret që […]


Edhe pse shumica e duhanpirësve pohojnë se cigaret i “qetësojnë nervat”, e vërteta është se…

; Edhe pse shumica e duhanpirësve pohojnë se cigaret i “qetësojnë nervat”, e vërteta është se kjo shprehi e keqe në asnjë mënyrë nuk ndihmon në luftën kundër stresit. Me gjithë bindjen se shumë njerëzve cigaret nuk ua qetësojnë nervat, përkundrazi – duhanpirësit janë të ekspozuar 70 për qind më shumë ndaj rrezikut më të lartë nga ankthi dhe depresioni […]
Këto janë produktet të cilat nga nesër pritet të jenë më lirë

; Ligji i ri për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar nga nesër do të ndryshojë ku do të hyjnë në fuqi tarifa të reja. Lista e produkteve që do të kenë përshkallëzimin e TVSH-së, janë kryesisht ushqimor, ku do të përfshihen qumështi, vajin, vezët duke përfshirë edhe energjinë elektrike. Nga kjo i bie se disa produkte ushqimore do të lirohen […]