July 2015


Militantët Shiit krenohen me vrasjen e kosovarit të ISIS’it (Video)

; Së paku tre pjesëtarë të grupit militant Asaib Ahl al-Haq hyjnë për të monitoruar pasojat e fitores së sulmit kundër ISIS’it. Njëri prej tyre e ka në dorë letërnjoftimin e një shtetasi të Kosovës. Siç ka raportuar javë më parë KTV’ja, Kujtim Xheladini pjesë e ISIS’it është vrarë në një sulm në qytetin Baiji në Irak.Trupi i tij besohet […]


Diçka e pazakontë do te ndodhë sonte

; Nëse diçka e pazakontë do t’ju ndodhë këtë të premte, ndoshta do të thoni se ndodhi “njëherë në hënë”, por mos harroni se hëna e nesërme do të jetë blu. Shfaqja e hënës së dytë të plotë të muajit në 31 korrik, do të jetë rasti i parë i tillë në Amerikë që nga gushti i vitit 2012. Çdo […]


Jahudia Ortodoks therrë me thikë 6 aktivistë të LGBT-së (VIDEO)

Policia në Izrael është nën akuzë pasi thuhet se nuk ka bërë asgjë për të ndaluar këtë ultra-ortodoks, që ishte dënuar dhjetë vjet më parë për një sulm të ngjashëm. Ai u lirua dy vite më shpejt, sepse burgu kishte deklaruar disa herë se ai nuk mund të kryente një sulm të ngjashëm.


Familja Kurtaj dëmshpërblehet me 32 milionë dollarë

; Familja e Ramadan Kurtajt, i cili vdiq në vendin e tij të punës, në New York, në vitin 2008, është dëmshpërblyer me 32 milionë dollarë, raporton KTV. Vendimin e ka marrë të enjten një juri në Manhattan, e cila e ka gjetur fajtore për neglizhencë kompaninë ku punonte kosovari i ndjerë dhe viktima tjetër, Donald Leo. Familjes së amerikanit […]


Bie nga kati i 17’të, 23-vjeçari shpëton mrekullisht (Video)

; Një djalë ra nga ballkoni i katit të 17-të në një ndërtese banimi në Kili dhe për mrekulli mbijetoi! Rënia është regjistruar nga kamerat e sigurisë në parkingun në qytetin e Rancagua. 23-vjeçari Sebastian Reyes ka rënë nga një nga 40 metra mbi një parking, transmeton t.sot. Ai me lëndime të rënda u dërgua në spital. Gjendja e tij […]


Ja video ku plisat rrahin tifozët polak (Video)

Plisat kanë qenë pjesë e rrahjes me tifozët e Legia Varshavës mbrëmë në Tiran. Kjo është konfirmuar nga faqja zyrtare e Plisava të cilët ndihen krenar që kanë qenë pjesë e kësaj përleshje. “Plisat me krenari ju njoftojmë se jemi pjese e sulmit te tifozëve te Legias neper rrugët e Tiranes. sulmi është bere bashke me grupin nga Tirana, Ultras […]


Disa policë të plagosur në Kumanovë kanë mbetur invalidë (Video)

; Disa policë të plagosur në aksionin e Kumanovës, ende gjenden në gjendje të rëndë shëndetësore,  ka njoftuar Tv Telma. Sipas këtij televizioni, disa prej këtyre policëve do të mbeten invalidë, Në aksionin policor në Kumanovë humbën jetën 8 policë dhe 10 pjesëtarë të grupit të armatosur, kurse mbi 30 policë u plagosën. Në mesin e shqiptarëve të arrestuar gjenden […]


Çifti i lesbikeve mbesin shtatzënë njëkohësisht me të njëjtin person

; Një modele lesbike e martuar dhe bashkëshortja e saj kanë mbetur të dyja shtatzënë nga i njëjti dhurues sperme, në të njëjtën kohë Randa Armstrong, 31 vjeç, dhe partnerja e saj Stephanie, 26 vjeç, presin fëmijët e tyre me vetëm 3 muaj diferencë, pasi i ngjizën ato përmes një studenti “të turpshëm” 24-vjeçar të shkencave natyrore, të cilin e […]


Gjaku nuk është ujë: Nëse prindërit tuaj kanë tradhtuar ju keni 2 herë më shumë gjasa të bëni të njëjtën

; Lajmi mund të duket i zymtë në shikimin e parë: nëse prindi juaj ka tradhtuar në martesë ju keni 2 herë më shumë gjasa të tradhtoni në martesën tuaj. “Nëpër studimeve të shumta, unë kam gjetur një lidhje të fortë në mes të pabesisë prindërore dhe pabesisë së fëmijëve në të ardhmen. Pra, në përgjithësi, historia e tradhtisë së […]